Trwa ładowanie...

Znany ksiądz nie zdał próbnej matury. "Codziennie modliłem się"

Avatar placeholder
10.05.2024 09:25
Szczere wyznanie księdza. "Nie zdałem matury próbnej z matmy"
Szczere wyznanie księdza. "Nie zdałem matury próbnej z matmy" (East News, TikTok)

- Nie zdałem matury próbnej z matmy. Serio, to była dla mnie wielka trauma - wyznał na jednym z filmów ksiądz Sebastian Picur, duchowny katolicki, znany na TikToku, gdzie obserwują go setki tysięcy osób. Ksiądz dodał, że ostatecznie maturę z matematyki napisał najlepiej ze wszystkich przedmiotów pisemnych.

spis treści

1. Ksiądz szczerze o porażce sprzed lat

Matury 2024 rozpoczęły się we wtorek 7 maja egzaminem z języka polskiego. Temat egzaminów dojrzałości jest dla wielu powodem do tego, by dodać maturzystom, często zestresowanym i niepewnym swojej przyszłości, odrobiny otuchy.

Tak zrobił w jednym ze swoich najnowszych filmów ksiądz Sebastian Picur, aktywny na TikToku katolicki influencer, którego obserwuje już ponad 780 tysięcy osób. Duchowny chętnie odpowiada na pytania dotyczące wiary katolickiej i różnych związanych z nią aspektów życia, takich jak wychowanie dzieci, sakramenty czy relacje międzyludzkie.

Zobacz film: "Konwalie – piękne, ale trujące"

Tym razem jednak pokusił się o szczere wyznanie. Na wideo zdradził, że nie zdał próbnej matury z matematyki.

- To była dla mnie wielka trauma - mówi na nagraniu.

- To weszło mi tak mocno na ambicje, że zacząłem więcej uczyć się z matematyki. Rozwiązywałem więcej zadań, powtarzałem wzory, kilka tygodni przed tą właściwą główną maturą przeglądałem wszystkie zeszyty od pierwszej klasy i sobie utrwalałem materiał. Potem zdałem maturę z matmy najlepiej ze wszystkich przedmiotów pisemnych. Oprócz tego codziennie modliłem się mówiąc: "Panie Boże Tobie zawierzam matury. Wiem, że Ty mi pomożesz. Mocno w to wierzę". I tak się stało - dodaje.

@ks.sebastianpicur #matematyka #matura #uczen #szkola ♬ Jesus Exalted - Josué Novais Piano Worship

2. "Zawierzcie Panu Bogu"

Ksiądz Picur zwrócił się także bezpośrednio do maturzystów.

- Wierzę, że staraliście się dobrze wykorzystać ostatnie lata, ale też pamiętajcie, żeby te egzaminy, matmę i inne zawierzyć Panu Bogu. Będzie dobrze - dodał.

Tegoroczne matury potrwają do 25 maja. Do egzaminów dojrzałości przystąpi około 250 tysięcy uczniów. Wyniki będą dostępne 9 lipca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze