Trwa ładowanie...

Stworzyli robota, który będzie opiekował się małymi pacjentami

Bobot jest robotem, który być może zamieszka w szpitalach i tam stanie się opiekunem i przyjacielem dzieci. Studenci z Politechniki Białostockiej właśnie pracują nad jego prototypem.

Zobacz film: "Jak twój maluszek rozwija się w brzuchu?"

Bobot to robot, który będzie opiekował się dziećmi w szpitalu i będzie umilać im czas
Bobot to robot, który będzie opiekował się dziećmi w szpitalu i będzie umilać im czas (bobot.pl)

Bobot jest pulchny, a wzrostem i wyglądem przypomina dziecko w wieku szkolnym. Łączy w sobie dwie funkcje - elektronicznego opiekuna oraz przyjaciela pacjentów. Elektronika, którą zastosowali studenci, umożliwi Bobotowi m.in. odszukanie odpowiedniej sali, sprawdzenie temperatury oraz pulsu dziecka, czy przenoszenie przedmiotów. Wmontowana kamera umożliwi monitorowanie sal i przesyłanie obrazu na komputer czy tablet personelu medycznego.

Fotografuje dzieci chore na rzadkie choroby
Fotografuje dzieci chore na rzadkie choroby [7 zdjęć]

Istnieje wiele rzadkich chorób, o których nie mamy pojęcia. Cierpi na nie 1 na 17 osób na świecie. -...

zobacz galerię

Bobot stanie się przede wszystkim przyjacielem dzieci, gdyż będzie mógł m.in. śpiewać im piosenki, wyświetlać filmy, opowiadać bajki czy wyświetlać na brzuszku zrozumiałe symbole. Wspomoże z całą pewnością pracę pielęgniarek, które nie zawsze są w stanie poświęcić wystarczającą ilość czasu, a zarazem umili maluchom ten czas spędzany w szpitalu.

Projekt "Bobot - prawdziwy przyjaciel" jest realizowany przez Międzywydziałowe Koło Naukowe Grupa Technologii Mobilnych na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej, przy wsparciu ze strony Wydziału  Informatyki.

Otrzymał już tytuł finalisty w konkursie "Technotalent" 2016.

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.