Trwa ładowanie...

Skonstruował dla chorej córeczki mały wózek inwalidzki

Podczas gdy inne dzieci raczkują lub stawiają swoje pierwsze kroki, 13-miesięczna Evelyn Moore porusza się przy pomocy wózka. Dziewczynka w wyniku nowotworu i zastosowanej chemioterapii została częściowo sparaliżowana.

Zobacz film: "Pomysły na wspólne, rodzinne spędzanie czasu"

Rodzice zabierając czteromiesięczne niemowlę na rutynową kontrolę lekarską nie spodziewali się nadchodzącego dramatu. Badania zlecone wtedy przez zaniepokojonego lekarza wykryły czwarte stadium nerwiaka. Nowotwór zaatakował kręgosłup, płuca i serce. Evelyn została poddana ośmiu sesjom  chemioterapii,  co spowodowało paraliż od ramion w dół.

today.com
today.com

Rodzice zaczęli poszukiwania wózka inwalidzkiego, jednak dziewczynka ważyła jedynie 8 kg. Lekarze stwierdzili, że przez kilka najbliższych lat nie znajdą odpowiedniego pojazdu i do tego czasu pozostaje jej poruszać się przy pomocy ramion.

Jakie nowotwory najczęściej atakują dzieci?
Jakie nowotwory najczęściej atakują dzieci? [4 zdjęcia]

Rak to obok wypadków i zatruć jedna z najczęstszych przyczyn zgonów dzieci. Każdego roku odnotowuje się...

zobacz galerię

Jednak mama Evelyn znalazła w internecie zdjęcie wózka inwalidzkiego, który został zrobiony z małego fotela, deski do krojenia i kół. Następnie wraz z mężem skontrolowali podobny.

Dziewczynka musiała nauczyć się nowej formy przemieszczania, jednak już nabrała wprawy i sprawnie sięga po zabawki oraz umiejętnie kontroluje prędkość.

Zobacz także: Magiczna Włóczka - bajkowe peruki dla dzieci chorych na raka

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.