Trwa ładowanie...

Skonstruował dla chorej córeczki mały wózek inwalidzki

Podczas gdy inne dzieci raczkują lub stawiają swoje pierwsze kroki, 13-miesięczna Evelyn Moore porusza się przy pomocy wózka. Dziewczynka w wyniku nowotworu i zastosowanej chemioterapii została częściowo sparaliżowana.

Zobacz film: "Jak zadbać o prawidłowe relacje z dzieckiem?"

Rodzice zabierając czteromiesięczne niemowlę na rutynową kontrolę lekarską nie spodziewali się nadchodzącego dramatu. Badania zlecone wtedy przez zaniepokojonego lekarza wykryły czwarte stadium nerwiaka. Nowotwór zaatakował kręgosłup, płuca i serce. Evelyn została poddana ośmiu sesjom  chemioterapii,  co spowodowało paraliż od ramion w dół.

today.com
today.com

Rodzice zaczęli poszukiwania wózka inwalidzkiego, jednak dziewczynka ważyła jedynie 8 kg. Lekarze stwierdzili, że przez kilka najbliższych lat nie znajdą odpowiedniego pojazdu i do tego czasu pozostaje jej poruszać się przy pomocy ramion.

Jakie nowotwory najczęściej atakują dzieci?
Jakie nowotwory najczęściej atakują dzieci? [4 zdjęcia]

Rak to obok wypadków i zatruć jedna z najczęstszych przyczyn zgonów dzieci. Każdego roku odnotowuje się...

zobacz galerię

Jednak mama Evelyn znalazła w internecie zdjęcie wózka inwalidzkiego, który został zrobiony z małego fotela, deski do krojenia i kół. Następnie wraz z mężem skontrolowali podobny.

Dziewczynka musiała nauczyć się nowej formy przemieszczania, jednak już nabrała wprawy i sprawnie sięga po zabawki oraz umiejętnie kontroluje prędkość.

Zobacz także: Magiczna Włóczka - bajkowe peruki dla dzieci chorych na raka

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.