Trwa ładowanie...

Magiczna Włóczka - bajkowe peruki dla dzieci chorych na raka

Holly Christensen, matka trójki dzieci i była pielęgniarka onkologiczna z Alaski rozpoczęła akcję charytatywną - Magiczna Włóczka. Kobieta zaczęła tworzyć peruki wzorowane na fryzurach bajkowych księżniczek.

Zobacz film: "W jaki sposób zmienia się zachowanie dziecka od drugiego roku życia?"

1. Magiczne chwile

Wszystkie peruki wykonywane są z kolorowych włóczek, przez co są miękkie i delikatne w dotyku. Każda peruka jest dedykowana dla innego dziecka, inspirowana inną, ulubioną księżniczką.

Miękka włóczka jest idealnym materiałem dla dzieci walczących z rakiem, które już straciły włosy przez chemioterapię, a ich skóra stała się delikatna i wrażliwa.

magicyarnwigs/ facebook
magicyarnwigs/ facebook

Pomysł narodził się kiedy u 2 letniej Lily, córki przyjaciółki Holly zdiagnozowano chłoniaka. Wtedy postanowiła, że chce nadać więcej koloru i wprowadzić trochę magii do każdego dnia życia Lily.

Wszyscy wiedzieli, że Lily będzie bardzo przeżywać, gdy straci swoje piękne blond loki. W tym czasie dostała pierwszą perukę – Roszpunkę. Wtedy zwykła przyjacielska pomoc zamieniła się w charytatywną akcję społeczną.

magicyarnwigs/ facebook
magicyarnwigs/ facebook

Wiele matek przysyłało liczne wiadomości, z prośbą o peruki dla swoich córeczek, które są chore na raka. W ten sposób jedna osoba przyczyniła się do zorganizowanej pomocy charytatywnej. Dzięki, której dni tych małych księżniczek stały się magiczne i kolorowe.

Całą historię możecie posłuchać i zobaczyć na poniższym 5 minutowym filmie „Historia Magii”.

2. Pokoloruj świat

Każdy z nas może pomóc. Christensen opublikowała na Facebooku instrukcje, w której pokazuje jak zrobić peruki. Tak wykonane księżniczkowe peruki można ofiarować chorym na raka dzieciom w każdym szpitalu onkologicznym.

Można również pomóc przekazując potrzebne materiały do wykonywania peruk, wysyłając paczkę do fundacji projektu Magiczna Włóczka, lub ofiarowując pomoc materialną. Obecnie jest ogromne zapotrzebowanie na czapki, na których wykonywane są peruki. Więcej szczegółów tutaj: http://www.themagicyarnproject.com/beanies-needed/

magicyarnwigs/ facebook
magicyarnwigs/ facebook

Na oficjalnej stronie projektu można także zobaczyć galerię księżniczek, które posiadają już swoje nowe bajkowe włosy.

Oficjalna strona projektu: http://www.themagicyarnproject.com/ Tutaj możesz wspomóc akcję : https://www.gofundme.com/magicyarn

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.