Trwa ładowanie...

Stroik bożonarodzeniowy dla dzieci i dorosłych. Jak go zrobić?

 Ewa Rosiecka
14.12.2021 17:35
Stroik bożonarodzeniowy dla dzieci
Stroik bożonarodzeniowy dla dzieci (Adobe Stock)

Stroik świąteczny dla dzieci i dorosłych jest niezbędnym elementem dekoracyjnym Bożego Narodzenia. Najczęściej kładziemy go na środku świątecznego stołu, choć coraz częściej decydujemy się udekorować nim coś innego, np. drzwi lub parapet. Przy odrobinie wysiłku zrobimy go samodzielnie, a jeszcze lepiej, jak zaangażujemy do pomocy dziecko. Jak zrobić własny stroik bożonarodzeniowy?

spis treści

1. Skąd się wzięła tradycja dekorowania stroikami?

Boże Narodzenie to święto typowo chrześcijańskie, jednak, co ciekawe, większość tradycji związanych z choinką i ozdobami, ma korzenie pogańskie. Już Słowianie na czas przesilenia zimowego wieszali w domach zielone gałązki, które były symbolem witalności i życia.

Zielone elementy upiększają wnętrza i dzięki temu budzą pozytywne skojarzenia, dlatego warto przystroić nimi swój dom na Boże Narodzenie.

2. Gdzie kupić elementy na stroik świąteczny?

Niezbędne do wykonania stroiku świątecznego elementy bez problemu dostaniemy w sklepach i działach z wyposażeniem do domu. Warto przejrzeć również to, co jest dostępne w sieci - tam wybór dekoracji świątecznych jest ogromny. Jeśli chcemy sprawić sobie żywy stroik, zielone gałązki dostaniemy w szkółkach ogrodowych lub na targu.

3. Jak zrobić stroik świąteczny?

Zobacz film: "Cyfrowe drogowskazy ze Stacją Galaxy i Samsung: część 1"

Jak zrobić stroik bożonarodzeniowy? Obojętnie, jaki rodzaj stroika chcemy zrobić, do każdego będziemy potrzebowali dwóch podstawowych rzeczy: szkieletu stroika oraz czegoś, co przytwierdzi do niego dekoracje (w tej roli świetnie sprawdzi się klej na gorąco).

Co będzie potrzebne oprócz tego?

  • bombki;
  • suszone pomarańcze;
  • gałązki świerku;
  • szyszki;
  • orzechy;
  • pierniczki;
  • cukierki;
  • laski cynamonu.

Jak zrobić stroik świąteczny? W roli szkieletu stroika świetnie sprawdzi się okrągły drucik. By zwiększyć jego trwałość, lepiej go zwinąć i kilka razy skręcić. Dopiero wtedy można przyklejać do niego poszczególne elementy: gałązki, szyszki i wszystkie inne ozdoby, na które się zdecydowaliśmy i do tej właśnie czynności warto zaprosić dzieciaki.

Dzięki inwencji dzieci stroik będzie miał niepowtarzalny charakter, a maluchy satysfakcję, że miały swój wkład w przygotowania do Świąt.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze