Trwa ładowanie...

Stopniowe rozszerzanie diety maluszka

Avatar placeholder
05.09.2017 13:44

Informacja prasowa

Nowe urządzenie Philips Avent 4w1 pomoże Ci w prosty sposób przygotowywać różnorodne posiłki na każdym etapie rozwoju Twojego dziecka. Wypróbuj przepis idealny dla rocznego malucha.

Bez wątpienia mleko mamy jest najlepszym pokarmem dla kilkumiesięcznego niemowlaka. Ale półrocznemu maluchowi oprócz mleka można podawać także inne pożywienie. Rozszerzanie diety maluszka zawsze powinno przebiegać stopniowo. Podawanie nowych pokarmów zaczynaj od kilku łyżeczek dziennie i uzupełniaj karmienie mlekiem własnym lub dla niemowlaków. Dobrze jest nowe składniki wprowadzać ostrożnie i pojedynczo co kilka dni, by móc obserwować reakcje i wyeliminować ewentualne alergie pokarmowe.

Zobacz film: "Jak kąpać niemowlę w wiaderku?"

Dieta maluszka powinna być lekkostrawna i jak najbardziej naturalna. Unikaj więc zbędnych konserwantów, barwników, polepszaczy i innych substancji chemicznych i najlepiej sama przygotowuj posiłki dla maluszka. Dużym ułatwieniem będzie nowe urządzenie 4w1 SCF875 Philps Avent, dzięki któremu w jednym dzbanku znajdziesz wszystko, czego potrzeba, aby przygotować zbilansowane jedzenie na każdy etap rozwoju Twojego malca. Posiłek łatwo ugotujesz na parze, zblendujesz do wybranej konsystencji, ale też podgrzejesz lub rozmrozisz.

Pierwszym nowym pokarmem jest zwykle kaszka. Na pierwszy raz wybierz kaszkę bezglutenową (np. ryżową czy kukurydzianą), dzięki czemu sprawdzisz jak organizm malca radzi sobie ze zbożem. Po różnorodnych kaszkach przychodzi czas na warzywa i owoce, np. papkę z jabłka i marchewki, dynię z ziemniaczkami. W kolejnym etapie nie blenduj jedzenia na gładką papkę tak, by maluch mógł przyzwyczajać się do gryzienia. To także dobry moment na wprowadzanie mięska. Około pierwszego roku życia możesz już podawać makaron, kasze i ryż, a dieta maluszka powinna być już urozmaicona i zbilansowana, ale przede wszystkim smaczna i akceptowana przez maluszka.

Co można podawać rocznemu dziecku? Poniżej przykładowy przepis na „słodką odsłonę papryki” przygotowaną w urządzeniu Philips Avent:

Potrzebujesz:

  • ½ średniej czerwonej papryki
  • ¼ małej cukinii
  • ½ białej części łodygi pora
  • 1 średniego pomidora
  • 140 g dobrze ugotowanego ryżu na porcję

Umyj warzywa. Pokrój pomidora i paprykę i wyjmij z nich nasiona, a następnie pokrój resztę warzyw. Włóż wszystkie warzywa do dzbanka urządzenia. Uzupełnij pojemnik na wodę do momentu 10/15 min, umieść dzbanek w odpowiedniej pozycji. Ustaw czas gotowania na parze na 15 minut – dzięki temu urządzeni po tym czasie automatycznie się wyłączy. Następnie ustaw przycisk gotowania na off, odwróć dzbanek do góry dnem, by połączyć składniki. Blenduj 2 do 3 razy po 15 sekund do uzyskania pożądanej konsystencji. Następnie podziel warzywa na 4 porcje i 3 przełóż do pojemników, a jedną do miseczki. Dołóż do niej ok. 140 dobrze ugotowanego ryżu i pozwól ostygnąć przed podaniem, a resztę pojemników zamroź. Dzbanek urządzenia ma aż 1000 ml dzięki czemu obiadki na kolejne dni masz prawie gotowe!

Rekomendowana cena urządzenia 4w1 SCF875/02 wynosi 729 pln.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze