Trwa ładowanie...

Spędziła pierwsze urodziny w szpitalu. Wszystko przez pleśń

Mała dziewczynka trafiła do szpitala sześć razy w ciągu pięciu miesięcy, po tym, jak w mieszkaniu rozwinął się grzyb. Niestety przez zły stan zdrowia, spędziła swoje pierwsze urodziny podłączona do respiratora. Jej mama od miesięcy stara się o zmianę mieszkania.

Zobacz film: "Jak dzieci tracą odporność?"
spis treści

1. Urodziny w szpitalu

35-letnia Samantha Pugh jest mamą trójki dzieci. Kobieta od miesięcy stara się o zamianę mieszkania komunalnego, które wynajmuje, ponieważ przez wilgoć rozwinął się grzyb. Niestety jej najmłodsza córeczka bardzo źle znosi te warunki i w ciągu pięciu miesięcy wylądowała w szpitalu sześć razy.

W sierpniu dziewczynka została przewieziona na ostry dyżur, gdzie lekarze podjęli decyzję o przeniesieniu jej na oddział intensywnej terapii. Sienna była tak słaba, że została podłączona do respiratora. Tak też spędziła swoje pierwsze urodziny.

Sienna spędziła pierwsze urodziny w szpitalu
Sienna spędziła pierwsze urodziny w szpitalu (Facebook)

Lekarz podczas wywiadu zapytał Samanthę, czy w mieszkaniu nie jest zbyt wilgotno, ponieważ stan Sienny pogarszał się jedynie, kiedy przebywała w domu. Kobieta po powrocie ze szpitala postanowiła zrobić zdjęcia grzyba i wysłała je do administracji Bromford Housing, żądając jak najszybszego przeniesienia do innego mieszkania.

"Pod wanną jest taki grzyb, że nie da się oddychać, a podczas kąpieli woda zalewa całe pomieszczenie. Kuchnia i pokoje też mają zacieki. Muszę spać z Sienną w salonie" – mówi Samantha.

Grzyb w mieszkaniu
Grzyb w mieszkaniu (Facebook)

2. Zamiana mieszkań

Zastępca dyrektora Bromford Housing, Natalie Colfer przeprosiła za zwłokę w odpowiedzi na prośbę o znalezienie innego lokum dla rodziny Pughów. Jednak tłumaczyła to brakiem dostępnych mieszkań w całym Gloucestershire.

"Po tym, jak we wrześniu przekazała nam informacje medyczne o stanie zdrowia swoich dzieci, zgodziliśmy się przenieść ją do innego z naszych mieszkań. Pani Pugh musi poczekać, aż jeden z nich stanie się dostępny" – mówi Colfer.

Jak dodała, administracja przeprowadziła kontrolę w mieszkaniu, by jak najszybciej rozpocząć remont. Chcą przeprowadzić niezbędne naprawy tak, by nie zakłócać życia rodziny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.