Trwa ładowanie...

"Słaniała się na nogach". Dyrektor szkoły wezwał policję

 Maria Krasicka
23.11.2022 13:22
Olkusz. Próbowała odebrać dziecko ze szkoły. "Słaniała się na nogach"
Olkusz. Próbowała odebrać dziecko ze szkoły. "Słaniała się na nogach" (EastNews)

W jednej ze szkół w Olkuszu (woj. małopolskie) doszło do niepokojącego zdarzenia. 45-letnia kobieta próbowała odebrać po lekcjach swojego synka. Pracownicy placówki zauważyli jednak, że matka jest pijana i na miejsce wezwali policję.

Pijana matka została aresztowana
Pijana matka została aresztowana (EastNews)

1. Pijana matka

W środę 23 listopada oficer prasowa Komendanta Policji w Olkuszu kom. Katarzyna Matras poinformowała o incydencie, do którego doszło 17 listopada. Pijana 45-letnia kobieta próbowała odebrać ze szkoły swojego siedmioletniego syna.

- Kobieta słaniała się na nogach i czuć było od niej alkohol. O sytuacji natychmiast powiadomiono dyrektora, który o pomoc poprosił policję - przekazała kom. Matras.

Kiedy na miejsce przybyli policjanci, od razu zbadali kobietę alkomatem. Wtedy też okazało się, że ma ona ponad trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

- W takim stanie matka zamierzała opiekować się dzieckiem. Chłopiec trafił pod opiekę babci, a o sytuacji powiadomiono sąd rodzinny - poinformowała oficer prasowa.

2. Apel policji do świadków

Dzięki czujności pracowników olkuskiej placówki siedmiolatkowi nic się nie stało. Policja apeluje, by świadkowie podobnych sytuacji zawsze reagowali i zgłaszali je do odpowiednich instytucji.

- Pamiętajmy, że zgłoszenie może zapobiec tragedii ale też jest pomocne w celu podjęcia odpowiednich działań przez instytucje, które mają na celu zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży.- podsumowała kom. Matras.

Maria Krasicka, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze