Trwa ładowanie...

Lubin. Trzylatka chodziła przy ruchliwej drodze bez opieki. Jej matka była pijana

 Maria Krasicka
18.02.2022 10:08
Trzylatka chodziła przy ruchliwej drodze bez opieki. Jej matka była pijana
Trzylatka chodziła przy ruchliwej drodze bez opieki. Jej matka była pijana (policja.gov.pl)

Małe dzieci są całkowicie zależne od dorosłych, a niezapewnienie im opieki może doprowadzić do tragedii. Na szczęście, w przypadku trzylatki z Lubina kierowca w porę ją zauważył i przekazał funkcjonariuszom policji. Okazało się, że jej matka była kompletnie pijana. Grozi jej do pięciu lat pozbawienia wolności.

spis treści

1. Dziecko pozostawione bez opieki

W środę 16 lutego około godziny 19:00 jeden z mieszkańców gminy Lubin jadąc samochodem, zauważył coś dziwnego. Przy ruchliwej jezdni szła trzyletnia dziewczynka. Nie miała na sobie czapki, a w ręce trzymała loda. Niestety, była również bez opieki osoby dorosłej.

Mężczyzna zatrzymał samochód, zawiadomił lubińską policję i zabrał dziecko do jednej z pobliskich szkół. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, zaopiekowali się trzylatką. Dziewczynka początkowo była wystraszona i małomówna, z czasem w obecności mundurowych poczuła się dobrze.

Zobacz film: "Miał ból gardła, nauczyciele odesłali go do domu. Okazało się, że choruje na białaczkę"
Policjantka z trzylatką
Policjantka z trzylatką (policja.gov.pl)

- W międzyczasie policjanci otrzymali informację od dyżurnego, że matka dziewczynki zgłosiła jej zaginięcie. Okazało się, że kobieta jest kompletnie pijana. Funkcjonariusze ustalili, że 23-latka w czasie, kiedy jej dziecko bez opieki chodziło po ulicy, robiła zakupy w jednym z osiedlowych sklepów. Badanie alkomatem wykazało, że ma w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu. Została zatrzymana i trafiła do policyjnej celi – informuje rzecznik KWP we Wrocławiu.

2. Sprawą zajmie się sąd rodzinny

Po wytrzeźwieniu nieodpowiedzialna matka usłyszy zarzut narażenia swojego dziecka na utratę zdrowia lub życia. Grozi jej do pięciu lat pozbawienia wolności. Sprawa ta została również zgłoszona do sądu rodzinnego, by przyjrzał się sytuacji, w jakiej znajduje się rodzina.

Policjantka z trzylatką
Policjantka z trzylatką (policja.gov.pl)

Trzyletnia dziewczynka została przekazana pod opiekę innemu członkowi rodziny. Policjanci przypominają, że małe dzieci są całkowicie zależne od dorosłych, a pozostawione bez opieki same sobie nie poradzą.

- Małe dzieci nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństw, z jakimi mogą się spotkać. To na rodzicach i opiekunach spoczywa obowiązek opieki. Na szczęście w tym przypadku wszystko zakończyło się szczęśliwie. Dlatego bardzo dziękujemy za zainteresowanie losem dziewczynki, za zapewnienie jej opieki i właściwą reakcję, a przede wszystkim za godną pochwały postawę – podsumowuje rzecznik policji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze