Resocjalizacja przez futbol. Tak pomagają młodym ludziom (WIDEO)

Resocjalizacja młodzieży nie jest prosta. Opiekunom ciężko uzyskać zaufanie, a młodzież często nie chce też współpracować. Dlatego dużą rolę w resocjalizacji odgrywa niekonwencjonalne podejście opiekuna. Jeżeli uda mu się zainteresować podopiecznych, ma on spore szanse na sukces.

Jednym z takich pomysłów jest nowy projekt akademii piłkarskiej "Be a Star", która zajmuje się szkoleniem młodzieży od 3 do 8 lat. Jakiś czas temu trener Marcin Grzegrzółka zaczął przyjeżdżać do schroniska dla nieletnich przy ulicy Lipowczana 3 na Okęciu, aby dwa razy w tygodniu prowadzić z podopiecznymi schroniska treningi.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.