Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

Kolejny rażący błąd w nowych podręcznikach szkolnych. "Jak wam nie wstyd? Autor, recenzent, wydawca? #deformaedukacji"

Użytkownik facebooka w podręczniku swojej córki odkrył haniebny błąd. Polskę przedstawiono, jak Indonezję. To jednak nie wszystko.

Zobacz film: "Co będzie z twoim dzieckiem 1.09.2017?"

W ostatnim czasie sporo kontrowersji wzbudziły nowe podręczniki dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych. Nauczyciele skarżyli się na rażące błędy oraz dużo odniesień ideologicznych.

Błędy zauważają nie tylko specjaliści, ale również sami rodzice, a nawet dzieci. Jeden z internautów - Mariusz Żyła, ojciec córki w wieku gimnazjalnym, opisał na swoim profilu facebooka fatalny błąd, który odkryła nawet jego nastoletnia córka.

Jak wyglądają posiłki w szkołach na świecie? Jak wypada pod tym względem Polska?
Jak wyglądają posiłki w szkołach na świecie? Jak wypada pod tym względem Polska? [13 zdjęć]

Każde państwo na świecie ma swoje własne standardy dotyczące żywienia w szkolnych stołówkach. Niektóre...

zobacz galerię

Rażący błąd znajduje się w podręczniku do nauki języka niemieckiego. Na jednej z map Europy nie zamieszczono w ogóle Norwegii. To jednak nie wszystko. Polska flaga została odwrócona do góry nogami, w ten sposób tworząc flagę księstwa Monako lub Indonezji.

Poniżej fotografia z podręcznika, która została zamieszczona przez pana Mariusza Żyłę.

W podręczniku do j.niemieckiego z 3 klasy Gimnazjum, internauta zauważył błąd
W podręczniku do j.niemieckiego z 3 klasy Gimnazjum, internauta zauważył błąd (facebook.com)

Ojciec w ten sposób opisał odkrycie z podręcznika: "Moja córka przyszła do mnie zdziwiona. Tato zobacz co oni zrobili. Podręcznik do języka niemieckiego, klasa 3 gimnazjum. Jak Wam nie wstyd? Autor, recenzent, wydawca? #deformaedukacji".

Rzeczywiście zastanawiające jest, jak osoby odpowiedzialne za przygotowywanie podręcznika oraz jego wydanie, nie zauważyły tak rażących błędów. Z pewnością jest to duże przeoczenie, ale czy także brak wiedzy?

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.