Trwa ładowanie...

Radom: Lekarze walczą o życie dziewczynki zostawionej w Oknie Życia

 Monika Matuszko
01.01.2019 22:55
Kolejne dziecko zostało zostawione w Oknie Życia, tym razem w Radomiu
Kolejne dziecko zostało zostawione w Oknie Życia, tym razem w Radomiu (www.boromeuszki.wroclaw.pl)

We wtorek nad ranem (14 marca 2017 r.) siostry zakonne opiekujące się radomskim Oknem Życia odnalazły pozostawione tam dziecko. Dziewczynka była wychłodzona i niedożywiona. Lekarze walczą o jej życie.

Radomskim Oknem Życia opiekują się siostry zakonne ze zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. To one, we wtorek ok. godziny 5 rano, odnalazły dziecko i zawiadomiły pogotowie ratunkowe. Pozostawiona w nim dziewczynka była w ciężkim stanie.

– W tej chwili dziewczynka znajduje się w inkubatorze, gdzie jest sukcesywnie ogrzewana. Prowadzimy oczywiście dalsze badania, mogę na ten moment powiedzieć, że jej stan się lekko poprawił – powiedziała Elżbieta Cieślak, rzeczniczka radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

REDAKCJA POLECA:

Zobacz film: "Jak zadbać o prawidłowy sen niemowlaka?"

Według lekarzy dziecko urodziło się kilka dni temu. Dziewczynka została ochrzczona imieniem Faustyna.

1. Drugie dziecko pozostawione w ciągu dwóch dni

Dwa dni wcześniej, we wrocławskim Oknie Życia również zostało pozostawione dziecko. Chłopiec został odnaleziony tam w niedzielę 12 marca 2017 r.

Maluch został przyniesiony w torbie na zakupy, był ubrany jedynie w pieluszki i cienką kołderkę. Co więcej, nie miał zabezpieczonej pępowiny i był brudny od krwi oraz wód płodowych.

7 sposobów na usprawnienie porodu i złagodzenie bólu
7 sposobów na usprawnienie porodu i złagodzenie bólu [7 zdjęć]

Wiele kobiet obawia się porodu, a zwłaszcza cierpienia z nim związanego. Okazuje się jednak, że można

zobacz galerię

Siostry sądzą, że powodem oddania dziecka była ciężka sytuacja materialna rodziców.

- Ufamy, że w szpitalu, do którego został przewieziony, szybko nabierze sił, a wszystkie instytucje związane z procedurą Okna Życia pomogą mu jak najszybciej trafić do nowych rodziców. Dziękujemy biologicznym rodzicom Franka, że dali mu życie i szansę na bycie szczęśliwym - poinformowały siostry zakonne.

Siostry zakonne z Wrocławia przyjęły kolejne dziecko w Oknie Życia
Siostry zakonne z Wrocławia przyjęły kolejne dziecko w Oknie Życia

Okno Życia to miejsce, w którym kobiety mogą anonimowo pozostawić dziecko, którym z różnych powodów nie są w stanie się zaopiekować i wychować. Pierwsze takie miejsce w Polsce zostało otwarte w marcu 2006 r. przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Do maja 2016 r. działało już 60 Okien Życia, w których przyjętych zostało 94 dzieci.

ZOBACZ TAKŻE:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze