Trwa ładowanie...

Przyłącz się do Wielkiej Zbiórki Świątecznej Komitetu Ochrony Praw Dziecka i sieci sklepów SMYK

Komitet Ochrony Praw Dziecka (KOPD) wraz z siecią sklepów SMYK już dziewiąty raz wspólnie organizują Wielką Zbiórkę Świąteczną, która ma pomóc dzieciom doświadczającym przemocy domowej.

Zobacz film: "Katar u niemowlaka"

W Polsce funkcjonuje aż 139 sklepów SMYK i to właśnie w każdym z nich możemy przyłączyć się do zbiórki organizowanej przez KOPD. Robiąc zakupy czy nawet przechodząc w pobliżu sklepu, każdy może wrzucić dowolną kwotę do skarbonek mieszczących się przy sklepowych kasach. Wszystkie pieniądze, które zostaną zebrane w czasie akcji zostaną przekazane na pomoc podopiecznym i ich rodzinom.

-Okres świąteczny to dla wielu najmłodszych czas radości i oczekiwania, jednak są w Polsce dzieci, których problem agresji domowej dotyka każdego dnia - także w święta. Nasza organizacja od 35 lat zapewnia im i ich rodzinom pomoc medyczno-prawną, a jest to możliwe dzięki wsparciu finansowym instytucji, przedsiębiorstw i osób indywidualnych. Każdy może pomóc, dlatego zapraszamy do wsparcia naszej akcji! - skomentowała Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz z Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Komitet Ochrony Praw Dziecka w samym województwie mazowieckim, co miesiąc otrzymuje ponad 220 zgłoszeń z prośbą o pomoc. A przecież oddziały KOPD znajdują się na terenie całej Polski. Dlatego właśnie pieniądze ze zbiórki maja pozwolić na efektywniejsze wsparcie potrzebujących, a także zapewnienie kompleksowych działań, takich jak: pomoc prawna, interwencje, wsparcie psychologa, pedagoga, mediatora, a czasem nawet seksuologa.

-Wsparcie Wielkiej Świątecznej Zbiórki jest niezwykle proste. Specjalnie oznakowane skarbonki zostały umieszczone przy kasach w każdym z naszych sklepów. Pracownicy SMYKA będący jednocześnie wolontariuszami KOPD przez cały okres trwania zbiórki nadzorują ją w swoim sklepie. Wierzymy, że nasi klienci podczas zakupów świątecznych będą pamiętać nie tylko o upominkach dla najbliższych, ale też i o pomocy dla potrzebujących - mówi przedstawiciel sieci sklepów SMYK, Marek Łebek.

Tutaj liczy się każde, nawet najmniejsze wsparcie. Sumując każdą kwotę, możemy pomóc naprawdę wielu osobom, a nawet całym rodzinom. Od dzisiaj nie przechodzimy obojętnie obok sklepów SMYK. By pomóc potrzebującym mamy czas do 2 marca 2017 roku. Więcej informacji znajdziecie na www.facebook.com/KomitetOPD/ oraz www.kopd.pl.

Wielka Zbiórka Świąteczna KOPD

Wielka Zbiórka Świąteczna KOPD

To musisz wiedzieć

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.