Trwa ładowanie...

Przekąska dla Twojego Tygryska na każdą okazję

Avatar placeholder
27.09.2017 11:27
Przekąski na spacer
Przekąski na spacer (Informacja prasowa)

Twój Tygrysek zaczyna ząbkować? Wciąż cieszysz się wspólnymi spacerami z wózkiem? A może nadszedł już czas na wypuszczenie Twojego maluszka z matczynych rąk i rozpoczęcie przygody w przedszkolu czy w szkole? Zastanawiasz się nad najlepszą przekąską, której możesz zaufać?

Wzrost świadomości konsumenckiej spowodował, że częściej analizujemy składy produktów i dbamy o wartości odżywcze w naszym menu. Jako rodzice jesteśmy odpowiedzialni także za zdrowie naszych pociech. W pierwszych latach życia kształtujemy smaki, nawyki oraz przyzwyczajenia żywieniowe naszych dzieci. Dlatego też powinniśmy szukać dla nich takich produktów, które są w jak najmniejszym stopniu przetworzone i posiadają naturalne składniki. Koniecznie czytajmy etykiety i pilnujmy, by dzieci dostawały od nas to, co najlepsze!

Jeśli chcesz podawać swojemu dziecku produkty o prostym, naturalnym składzie, bez dodatków, barwników, aromatów, sięgnij po Tygryski z kaszą jaglaną. Składają się w 90 proc. z kaszy kukurydzianej i 10 proc. kaszy jaglanej. Z kolei podstawowa wersja Tygrysków imponuje składem – 100 proc. kaszy kukurydzianej. Są to przekąski w pełni naturalne, które wytwarzane są z produktów pochodzących z polskich pól.

Zobacz film: "Jak pozbyć się ciemieniuchy?"

Chrupki kukurydziane są odpowiednie na każdą okazję, powyżej 9-tego miesiąca życia.

1. Ząbkowanie

Twoje dziecko marudzi, nieustannie wkłada rączki do buzi, często płacze i się ślini? Wygląda na to, że zaczęło się ząbkowanie. Przez ból dziąseł traci też apetyt i odmawia jedzenia. Dodatkowo w trakcie ząbkowania dziąsła bardzo go swędzą, a maluszek wkłada do buzi wszystko, co może przynieść mu ulgę. Rozwiązaniem jest powrót do posiłków o konsystencji kremu, które nie wpłyną negatywnie na zaczerwienione dziąsła lub podanie mu miękkich przekąsek, które będzie mogło zjeść bez bólu. Jednym z takich produktów są chrupki kukurydziane – delikatne i plastyczne, po chwili rozpuszczają się w ustach, nie sprawiając bólu. Co więcej pałeczki Tygryski mają dodatkowe sprawdzone przez mamy zastosowanie – nie tylko sycą, ale są także świetnym narzędziem do masażu dziąseł, szczególnie w tych miejscach, do których nie sięgają gryzaki. Pamiętajmy jednak, żeby po każdym posiłku dokładnie oczyścić buzię maluszka. Nie tylko dla zdrowia, ale także dla jego komfortu. Możemy użyć do tego np. jałowego gazika zwilżonego w przegotowanej wodzie.

2. Spacery

Dzieci bardzo lubią rodzinne spacery i zabawę na świeżym powietrzu. Mogą wówczas poznać nowe miejsca i rówieśników, przyglądać się zwierzętom czy eksplorować różne rośliny. Ich organizmy świetnie się dotleniają, hartują, a tym samym zyskują większą odporność. Maluch jest wówczas niezwykle wesoły, aktywny… a po chwili także głodny. Jednak mając w torebce owoc lub inną przekąskę nie będziesz musiała przerywać jego zabawy i specjalnie wracać na mały posiłek do domu. Kukurydzianą przekąskę będziecie mogli zjeść wspólnie na świeżym powietrzu.

3. Wycieczki

Całodzienna wycieczka, na którą wybierasz się z dzieckiem wymaga dobrej organizacji. Musisz zaplanować trasę, listę atrakcji, które odwiedzicie, spakować ubrania dostosowane do pogody i odpowiednie zabawki, a także stworzyć wartościowe menu na cały dzień. Warto, by nie zabrakło w nim warzyw, owoców oraz wody. Do plecaka dziecka lub własnej torby możesz dorzucić też lekkie, dobrze zapakowane chrupki kukurydziane, które będziecie mogli zjeść w dowolnym momencie, gdy dopadnie was głód.

4. Przedszkole

Czas spędzony w przedszkolu jest dla dzieci wyjątkowy. To pierwsze momenty z dala od domu i mamy, pełne zabawy, nowych obowiązków i aktywności. Trzeba oswoić się z innym rytmem dnia, poznać opiekunów i nowych kolegów. Dobrze, aby maluszek w nowym miejscu miał ze sobą coś, co dobrze zna. W tym przypadku sprawdzają się pluszaki i ulubione zabawki. Innym rozwiązaniem jest spakowanie przedszkolakowi jego ulubionych chrupek, którymi będzie mógł podzielić się z rówieśnikami.

5. Szkoła

W szkolnych ławkach na uczniów czeka wiele nowych wyzwań. Muszą mieć energię do nauki i zabawy. Dlatego zaopatrz swojego malucha w odżywcze owoce oraz odpowiednie przekąski. Lekkie chrupki, zapakowane w małe paczki zmieszczą się do każdego plecaka i nie zwiększą jego wagi. Smaczny dodatek będzie idealny do spożycia w trakcie krótkiej przerwy albo drogi powrotnej do domu.

6. Dom

Tygryski to przekąska, którą warto mieć również w domu. Zarówno mama, tata, jak i dziadkowie chętnie sięgają po kukurydziane chrupki z naturalnych składników. Dodatkowo możesz zastąpić nimi słodycze i ciasteczka.

Spróbuj kukurydzianych chrupek wspólnie ze swoim Tygryskiem i razem cieszcie się ich smakiem przy każdej okazji!

Weź udział w Tygryskowej grrrywalizacji. Zamieść zdjęcie swojej pociechy z Tygryskami za pomocą specjalnej aplikacji, którą znaleźć można na fanpage marki. Autorzy zdjęć, które zdobędą największą ilość głosów otrzymają atrakcyjne nagrody: tablet Lenovo, aparat Polaroid Fujifilm Instax oraz karty podarunkowe do sklepów SMYK i IKEA. Więcej szczegółów na www.tygryskowagrywalizacja.pl.

Artykuł sponsorowany

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze