Trwa ładowanie...

Prezent z okazji pierwszych urodzin - hity do 100 zł

 Anna Bator
30.11.2018 16:59
123RF Zdjęcie Seryjne
123RF Zdjęcie Seryjne

Ponadczasowe, bawiące, ale i wspierające rozwój - między innymi takie cechy powinny posiadać prezenty dla maluchów. Z łatwością można je znaleźć wśród zabawek cieszących się największym zainteresowaniem i to za mniej niż 100zł.

spis treści

1. Szczeniaczek Uczniaczek

Interaktywna maskotka od Fisher Price od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Obecnie, Szczeniaczek jest bardziej miękki i włochaty niż jego starszy poprzednik. Podobnie prezentuje się Siostrzyczka Szczeniaczka Uczniaczka stworzona z myślą o dziewczynkach. Maskotki, po naciśnięciu łapek, brzuszka, czy uszu, śpiewają piosenki i zagadują dziecko uroczymi wierszykami lub zwrotami. Uwagę przyciąga zwłaszcza ich sympatyczny wygląd, przez co dzieci szybko się z nimi zaprzyjaźniają i chętnie próbują rozmawiać.

2. Hula Kula

Kolorowe kule również są chętnie kupowane z okazji pierwszych urodzin. Kosztują ok. 70zł i bawią zarówno niemowlaki, jak i starszaki. Motywują dziecko do turlania kuli oraz podążania za nią. Najczęściej wybierane są dla maluszków raczkujących lub uczących się chodzić. Hula-kula wymaga baterii. Dzięki nim świeci światełkami oraz odtwarza dźwięki i melodie po wduszeniu przyciku. Najpopularniejsze kule to m.in. Vtech: "Migocząca Hula Kula" i "Edukacyjna Kula Kubusia".

3. Drewniany pchacz

Zobacz film: "Zabawki dla dzieci - pora przełamac stereotypy"

Pchacze służą nie tylko rocznemu dziecku, ale także większemu maluchowi. Na początku pomagają w stawianiu pierwszych kroków. Później, zajmują brzdąca niczym stolik edukacyjny. Wszystko dzięki panelowi, w którym możemy znaleźć przesuwanki, pętle motoryczne, sorter, czy cymbałki. Inną opcją są pchacze interaktywne. Posiadają panel z dźwiękami i światełkami. Wśród zabaw proponują m.in. granie na instrumentach, zwykle na pianinku, zabawę z telefonem lub kręcenie kół zębatych. Większość pchaczy ma możliwość odkręcenia nóżek i położenia blatu na podłodze, dzięki czemu zamieniają się w coś w rodzaju interaktywnego stolika.

Zabawki dobrane do wieku
Zabawki dobrane do wieku

W społeczeństwie panuje błędne przeświadczenie, że im więcej zabawek, zajęć dodatkowych i bardziej zajęty

zobacz galerię

4. Sześcian edukacyjny

Wśród prezentów na roczek, które dostał mój synek, sześcian był jednym z ulubionych. Ten sporych rozmiarów sześcian, na każdej ze ścian ma inną zabawę. Mogą to być cymbałki, przesuwanki, labirynty, a nawet sorter, czy zegar. Większość sorterów na górze posiada pętlę motoryczną lub inną układankę. Sortery to długoterminowy prezent, który dopasowuje się do wieku dziecka i zabaw, które im proponuje. Sześcian to trafiony prezent, jeśli szukamy zabawki z kategorii zabawek edukacyjnych dla niemowląt i małych dzieci.

5. Namiot z tunelem

Ciekawym, choć nietypowym prezentem jest domowy tunel i namiot. Zyskuje on coraz większą popularność, ponieważ pojawia się w wielu sklepach w atrakcyjnej cenie. Niewielki namiot wraz z tunelem kupimy już za ok. 70zł. Dla dziecka stanowić będzie fantastyczną zabawę. W namiocie możemy umieścić piłeczki lub poduszki, tunel posłuży za wejście. Motywuje on dziecko do raczkowania w nim, przez co korzystnie wpływa na rozwój ruchowy malucha.

Zaletą tuneli jest lekkość i łatwość w złożeniu. Zajmują niewiele miejsca, przez co nie stanowią problemu z chowaniem ich lub przeniesieniem. Sprawdzą się zarówno do zabawy w domu, jak na świeżym powietrzu. Pomieszczą zarówno rocznego maluszka, jak i starszaka.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze