Trwa ładowanie...

Prezent pod choinkę dla przedszkolaka do 100 zł

 Anna Bator
30.11.2018 12:55
Chłopiec na tle choinki.
Chłopiec na tle choinki. (Prezent pod choinkę dla przedszkolaka do 100 zł)

Łatwo jest uszczęśliwić przedszkolaka choinkowym prezentem, kiedy wiesz, czym lubi się bawić lub co go interesuje. Jeśli jednak brakuje ci pomysłu na tegoroczne upominki dla dziecka, podpowiadamy kilka najciekawszych zabawek do 100 zł.

spis treści

1. Interaktywne tablety i laptopy

Ciekawe, edukacyjne tablety i laptopy dla kilkulatków to świetny pomysł na świąteczny prezent. Przeznaczone są dla dzieci powyżej 3 lat i proponują szereg gier i zabaw dopasowanych do wieku i upodobań dziecka. Zabawki te kosztują ok. 80 zł. Wśród gier znajdziemy m.in. popularnego Węża, Tetris lub przypisywanie odgłosów zwierząt do obrazka. Interaktywne laptopy wprowadzają dziecko w świat literek i cyferek oraz wspierają rozwój intelektualny dzięki grom logicznym.

2. Klocki konstrukcyjne

Dla dzieci lubiących układać klocki i tworzących własne kształty i budowle, warto wybrać klocki konstrukcyjne. Popularne są zwłaszcza wafle, jeżyki, ale nie tylko. Dla chłopców hitem będą zestawy z kołami i ze śrubkami, dzięki którym zbudujemy własny warsztat a nawet samochód. Mali inżynierowie ucieszą się także z klocków magnetycznych, które uczą wyobrażenia przestrzennego i myślenia przyczynowo-skutkowego.

Zobacz film: "Zabawki dla dzieci - pora przełamac stereotypy"
Pięcioletnie dziecko w przedszkolu
Pięcioletnie dziecko w przedszkolu

Przyglądając się właściwościom rozwojowym dzieci pięcioletnich, na myśl przychodzi, jak wiele trudności

zobacz galerię

3. Zestaw małego lekarza

Dobrym prezentem są zestawy pozwalające na zabawę w odgrywanie ról, zwłaszcza zestaw małego lekarza. Sprawdzi się jako prezent zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Najczęściej wybierane są zestawy z walizką doktora, w której znajdziemy m.in. strzykawkę, stetoskop i młoteczek. Zaawansowane zestawy w swoim składzie mają nawet fartuchy i opatrunki. Dla wielbicieli Dosi z "Kliniki dla Pluszaków" za ok. 89 zł kupimy narzędzia lekarskie z nadrukiem jej postaci.

4. Kartonowy domek

Nie wiedziałam, jak fajnej zabawy dostarczy domek z kartonu, dopóki go nie dostaliśmy. Mój przedszkolak pokochał go już w momencie składania. Złożony domek to idealne miejsce na "bazę" kilkulatka. Wystarczy włożyć do niego koc, poduszkę, ciekawe książki i pojazdy, aby zyskał miano ulubionego, dziecięcego kącika. To jednak nie jedyna zabawa. Domki są niepokolorowane, aby dzieci mogły ozdobić je samodzielnie. Kredki, farby, brokat i naklejki, to tylko kilka akcesoriów, które można do tego wykorzystać.

5. Elektroniczna kasa sklepowa

Jest zabawką lubianą przez dzieci w różnym wieku. Większość modeli polecana jest już dla trzylatków. Sprawdzi się do zabawy w sklep, jak również nauki pierwszych cyferek a nawet dodawania i innych zabaw matematycznych. Elektroniczne kasy wydają dźwięk przy otwieraniu szuflady z pieniążkami, a nawet mają czytniki ceny.

Oprócz interaktywnych kas, modne są także drewniane kasy. Nie mają cyfrowego wyświetlacza i nie dodają, ani nie odejmują. Posiadają jednak guziczki, które można wciskać i samemu bawić się w liczenie. Drewniane kasy chętnie kupowane są zwłaszcza dla najmłodszych dzieci. Kosztują już od 40 zł.

Plecak przedszkolaka
Plecak przedszkolaka

Najczęściej dzieci preferują plecaki z bohaterami znanych bajek.

zobacz galerię

6. Tablica kredowo-magnetyczna

Dla małych miłośników rysowania i malowania, stojąca tablica 2w1 będzie strzałem w dziesiątkę. Tablica pozwala na rysowanie kolorowymi kredami, jak również przyczepienie na magnesy kartki lub papieru kolorowego. Strona magnetyczna inspiruje także do zabawy z magnesami. Szczególnie lubiana jest przez dzieci poznające cyferki i literki. Niektóre tablice mają możliwość mazania po stronie magnetycznej flamastrami, które łatwo zmywają się pod gąbeczką z wodą. Wielofunkcyjne tablice dostępne są razem z niskim krzesełkiem. Ich ceny zaczynają się od 80 zł.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze