Trwa ładowanie...

Prezent na dzień dziecka: tablet

Tablet powoli staje się, obok podręcznika, nieodzownym atrybutem każdego ucznia. Wykorzystany z rozwagą, w przemyślany sposób, staje się potężnym narzędziem edukacyjnym, pozwalającym na połączenie nauki z przyjemnością. Dzięki różnorodnym funkcjom oraz możliwym zastosowaniom, tablet jest znakomitym pomysłem na wartościowy prezent dla dziecka.

Zobacz film: "Jak zadbać o prawidłowe relacje z dzieckiem?"

Tablet wraz z odpowiednio dobranymi aplikacjami edukacyjnymi oraz grami wspomoże rozwój dziecka oraz będzie stanowił nieocenioną platformę do gier oraz kreatywnego spędzania czasu. Wybór samego modelu warto jednak dostosować do wieku młodego użytkownika. Producenci tacy, jak Samsung czy GoClever mają w swojej ofercie urządzenia dedykowane różnym grupom wiekowym, na przykład tablet Samsung Galaxy Tab 3 Kids albo Goclever Play Tab.

4 powody, dla których gry komputerowe są dobre dla zdrowia
4 powody, dla których gry komputerowe są dobre dla zdrowia [6 zdjęć]

Przypomnijmy, co takiego dzieje się z osobą, która poświęca większość swojego czasu na kontakty z wirtualną

zobacz galerię

1. Pełnoprawny tablet czy zabawka?

Producenci elektroniki mają w ofercie wiele produktów dedykowanych właśnie dzieciom. Takie urządzenia wyglądem przypominają zabawki. Także interfejs oraz dobór aplikacji i treści dostosowany jest do potrzeb najmłodszego użytkownika. Stanowi to jednoczesną wadę i zaletę tego typu urządzeń, ponieważ z takiego tabletu dziecko może szybko wyrosnąć.

2. Tablety dla dzieci poniżej 5 roku życia

Jednocześnie, dla dziecka poniżej piątego roku życia bardzo dużym udogodnieniem podczas użytkowania tabletu mogą okazać się specjalnie dostosowane do potrzeb dziecka uchwyty czy podstawki. Także przyciski oraz nawigacja są bardziej intuicyjne i często nie wymagają  umiejętności czytania. Dodatkowo, urządzenia dedykowane maluchom często nie mają dostępu do Internetu, co wyklucza konieczność instalowania kontroli rodzicielskiej. Możesz być pewna, że twoja pociecha korzysta z tabletu w sposób zgodny z zamierzonym. Warte rozważenia są takie dziecięce modele, jak: Samsung Galaxy Tab 3 Kids, Lark Smart Kid7, Overmax Edutab3.

Czy tablet to dobry prezent dla dziecka?
Czy tablet to dobry prezent dla dziecka?

3. Tablet dla starszego dziecka

Jeśli rozważamy zakup urządzenia dla starszego dziecka, można zastanowić się nad wyborem tabletu dedykowanego „dorosłym” użytkownikom. Warto jednak w takim przypadku zwrócić uwagę na takie parametry, jak wytrzymałość urządzenia: na przykład wzmocniony ekran czy dodatkowe gumowe amortyzatory.

Modele siedmio- lub ośmiocalowe charakteryzują się optymalną dla dziecka wielkością. Urządzenia o większej przekątnej ekranu mogą być dla młodego użytkownika nieporęczne i za ciężkie. Dużą popularnością wśród rodziców kupujących tablety dla dzieci cieszą się urządzenia Lenovo (na przykład A7-10F) oraz Samsung (Galaxy Tab 4).

4. Dodatkowa ochrona

Kupując „dorosły” model z myślą o dziecięcym użytkowniku warto mieć także na uwadze możliwość zainstalowania specjalnego oprogramowania pozwalającego na kontrolę nad dostępnymi treściami. Taka kontrola rodzicielska pozwala, na przykład, objąć ochroną hasłem dostęp do internetu albo stworzenie listy stron dostępnych dla dziecka. Warto także zakupić urządzenie o pamięci co najmniej 16 GB, z możliwością poszerzenia. Dzięki temu tablet długo posłuży dziecku, nawet gdy jego potrzeby wyewoluują w stronę bardziej skomplikowanych gier i aplikacji.

Artykuł zewnętrzny

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.