Trwa ładowanie...

Prezent dla malucha do 50 zł - hity

Tanie prezenty nie muszą oznaczać gorszych. Dotyczy to zarówno pamiątkowych drobiazgów, jak i zabawek dla dzieci. Jeśli więc szukasz ciekawego prezentu, który nie nadwyręży domowego budżetu, poznaj nasze propozycje.

Zobacz film: "Poznaj fakty o rozwoju dwulatka"

spis treści

1. Kolorowe piramidki

Klasyczne piramidki, a więc obręcze nakładane na stożek z podstawką kosztują od kilku do kilkunastu złotych. Nieco droższe są piramidki z interaktywnymi przyciskami lub obręczami, w których znajdziemy pływające gwiazdki, brokat lub grzechoczące kuleczki. Niezależnie od tego, na którą piramidkę się zdecydujemy, będzie ona atrakcyjnym prezentem zarówno dla malucha, jak i przedszkolaka.

Zadanie dziecka polega na założeniu obręczy na piramidkę w kolejności od największej do najmniejszej. Ta prosta zabawa uczy nie tylko rozróżniania wielkości, ale także wspomoże naukę kolorów, liczenia, jak również stymuluje koordynację wzrokowo-ruchową.

2. Ciekawe sortery

Maluchy uwielbiają sortery, zarówno te plastikowe, drewniane, jak i interaktywne. Za drewnianymi przemawia wytrzymałość. Zabawki dobrej jakości posłużą przez lata nie tylko jednemu dziecku. Sortery rozwijają wyobraźnię, wspierają rozwój małej motoryki, ale także wspomagają lewą półkulę mózgu. Skłaniają dziecko do obracania elementów, dopasowywania oraz ćwiczą postrzeganie kształtów i rozmiarów.

Jak wesprzeć rozwój dziecka?
Jak wesprzeć rozwój dziecka?

Każdy rodzic może wspomóc rozwój intelektualny swojego dziecka za pomocą odpowiednio dobranych gier i...

zobacz galerię

3. Najciekawsze książeczki

Do czytania, bądź oglądania książeczek warto nakłaniać już niemowlaki. Książki to nie tylko skarbnica wiedzy, ale przede wszystkim pobudzanie wyobraźni oraz korzystny wpływ na inteligencję emocjonalną dziecka.

Zanim jednak maluszek pozna pierwsze literki, warto zaproponować mu książki obrazkowe, inspirujące do powtarzania nazw przedmiotów na obrazku lub wyrazów dźwiękonaśladowczych, jakie dana rzecz lub zwierzę wydaje. Dobrym wyborem na prezent będą więc książeczki obrazkowe, m.in. „Księga dźwięków” lub seria „Obrazki dla maluszków”.

4. Marakasy i bębenki

To tylko niektóre instrumenty muzyczne, które mogą zainteresować małe dziecko. Ich zaletą jest niewielki rozmiar, przez co łatwo jest maluchowi wziąć je w rączkę i wydać z nich dźwięk. Wprowadzanie dziecka w świat dźwięków i muzyki wpływa m.in. na integrację sensoryczną. Z myślą o maluchach powstały fantastyczne, drewniane zestawy, w skład których wchodzą np. marakasy, kastaniety, tamburyn i trójkąt z pałeczką, które kupimy już za od 49zł.

5. Zabawki do piasku lub wody

Praktycznym prezentem, który przypadnie do gustu każdemu maluchowi będą zabawki do piasku i wody. Latem będzie można wykorzystać je do zabaw w piaskownicy lub w jeziorze. Zimą sprawdzą się nie tylko w basenach, ale także w wannie. Zabawki do piachu lub wody kupimy już od kilkunastu złotych. Znajdziemy wśród nich kubeczki do przesypywania piasku lub przelewania wody, jak również młynki, czy pojemniczki z dziurką.

Do zabaw w wannie sprawdzą się także gumowe przyssawki oraz interaktywne rybki. Te ostatnie są bezpieczne dla maluchów nawet po włożeniu do nich baterii. Grają i śpiewają maluchowi pod wodą, a podczas zabawy ruszają płetwami i kolorowym ogonkiem.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.