Trwa ładowanie...

Polisa na wypadek śmierci rodzica

Śmierć to naturalna kolej rzeczy ‒ wszyscy rodzimy się i umieramy. Z góry przesądzony ludzki żywot ma swój początek w momencie narodzin i koniec w momencie śmierci. Jednak mimo iż jest to oczywiste, trudno się oswoić z tą myślą. Człowiek, który jest w pełni sił nie dopuszcza do siebie myśli, że wystarczy chwila, aby wszystko diametralnie się zmieniło...

Zobacz film: "Ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny"
spis treści

1. Śmierć rodzica ‒ ciosem dla każdego dziecka

Rodzice pomagają dziecku przyswoić najważniejsze życiowe mądrości, uczą je otaczającego świata oraz towarzyszą przy podstawowych czynnościach. Chcą, aby dziecko było odpowiednio przygotowane do funkcjonowania w społeczeństwie i w tym celu ukształtowują jego światopogląd i postrzeganie rzeczywistości. Szczęśliwe i zdrowe rodziny nie dopuszczają do siebie myśli, że coś może ulec zmianie ‒ zmianie, która potrafi odcisnąć piętno na całym życiu. Taką zmianą jest śmierć rodzica. To nie tylko ogromne cierpienie i rozpacz, ale i ból przeszywający serce każdego dziecka. Co zrobić, aby w takiej sytuacji dziecko nie było zdane tylko i wyłącznie na siebie?

Twoje dziecko dostało pieniądze? Sprawdź, jak możesz je pomnożyć

Twoje dziecko dostało pieniądze? Sprawdź, jak możesz je pomnożyć

Pieniądze stają się coraz popularniejszą formą prezentu. Dostają je także dzieci. Co z takim fantem może zrobić rodzic? Wykorzystać prezent do nauki oszczędzania – można go bowiem zainwestować. Zobacz, jak to zrobić!

2. Ubezpieczenie dziecka na wypadek śmierci rodzica

Jeśli tylko budżet na to pozwala, warto zadbać o taką formę zabezpieczenia przyszłości swojego dziecka, która obejmuje nie tylko utratę zdrowia, ale również życia. Mając do wyboru kilka polis na życie, należy zwrócić uwagę, czy dany wariant przewiduje jedynie śmierć naturalną, czy także staje się wsparciem dla dziecka, które utraciło rodzica wskutek nieszczęśliwych wydarzeń, np. wypadku samochodowego lub pożaru. Analiza składek oraz porównanie wysokości wpłat do ewentualnej wypłaty w sytuacji awaryjnej również może okazać się pomocne. Rodzice, którzy chcieliby już teraz zabezpieczyć swoją pociechę pod względem finansowym powinni jak najwcześniej rozpocząć odkładanie pieniędzy. Regularnie uiszczane składki pozwolą bowiem uzbierać sumę, która ułatwi start w dorosłe życie oraz wspomoże syna lub córkę w momencie podejmowania nauki.

3. Polisa posagowa

Polisę taką coraz częściej nazywa się polisą posagową. Jest ona bowiem swojego rodzaju posagiem ‒ czyli majątkiem przekazywanym przez najbliższe osoby, a więc rodziców, w przypadku gdy życie nie okaże się zbyt łaskawe. Przy wyborze konkretnej opcji, należy skonsultować się z firmą ubezpieczeniową w sprawie częstotliwości składek oraz ich wysokości. Warto zapytać, czy istnieje możliwość odstąpienia od umowy we wcześniejszym czasie bez dodatkowych kosztów oraz zaprzestania wpłacania składek (co może się zdarzyć z różnych powodów). Niezwykle istotny jest ponadto fakt wpływania dożywotniej renty na konto osieroconej osoby, ponieważ niektóre firmy oferują właśnie taką możliwość. Przeglądając oferty oraz konsultując się z ubezpieczycielami, można zapytać, jak wysoko oceniane jest ryzyko zagrożenia przez ich firmę. Nie zapominajmy o dokładnym przeanalizowaniu warunków opisanych w danej polisie. Pozwoli to uniknąć nieporozumień i zbędnego stresu, a także uspokoi rodzica martwiącego się o przyszłość swojej pociechy.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.