Trwa ładowanie...

Policjantka zdradza pięć zasad dotyczących dzieci. Tak chce je chronić

Policjantka, która pracuje w wydziale ds. przestępstw seksualnych na dzieciach, na jednym z filmików opowiedziała, na co nigdy nie pozwoli swoim dzieciom. Wszystko ze względu na ich bezpieczeństwo. 5 zasad obiegło internet, a rodzice na całym świecie przekazują sobie tę wiedzę.

Policjantka zdradza pięć zasad, które pozwalają chronić dzieci
Policjantka zdradza pięć zasad, które pozwalają chronić dzieci (EastNews)

1. Dyskusyjne zasady

Terra Avilla jest mamą trójki dzieci. Kobieta swoje życie zawodowe związała z policją - specjalizuje się w sprawach przestępstw seksualnych na dzieciach. Dlatego też doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak trudno uchronić najmłodszych przed niebezpieczeństwem.

Amerykanka, w opublikowanych na TikToku filmikach, przedstawiła zasady, które według niej powinien znać każdy rodzic. Niektóre z nich mogą budzić kontrowersje.

@thegirlcop #greenscreen ahh the hate I know I'm going to get from this🤣🙃 #funpolice #girlcop #immadelight #childsafety #svu ♬ She Knows - J. Cole

2. Niebezpieczne aplikacje

Chodzi o Snapchata. Policjantka uważa, że ta aplikacja nigdy nie powinna zostać zainstalowana na telefonie naszej pociechy. Dlaczego? Terra twierdzi, że wiele osób, które dopuściły się przestępstw seksualnych na dzieciach, poznawały ofiary właśnie tam - nie ma problemu z tym, aby dodać do obserwujących obcą osobę i wymieniać się z nią wiadomościami oraz zdjęciami.

Wysłane zdjęcia w teorii powinny znikać, a w praktyce pozwalają ustalić lokalizację użytkownika, który je wysłał.

3. Chodź do wujka? Oj, nie

Terra jasne granice stawia również w kontaktach z rodziną. Policjantka przekazała swoim dzieciom, że nie muszą całować i przytulać swoich wujków i cioć.

- To ich ciało i jeśli nie chcą się przytulić na pożegnanie, mają prawo to zrobić i wyznaczyć granice - zaznacza policjantka.

4. Nocowanie u innych

Z nocowań u koleżanek czy kolegów często pochodzą najlepsze wspomnienia z dzieciństwa. Jednak policjantka nie pochwala takich praktyk.

- Wysyłając swoje dziecko do koleżanki czy kolegi, nie wiemy, kto może być tam na miejscu, albo jakich gości będą mieli rodzice - przekonuje.

Młoda mam przyznała, że gdy wspomina o tej zasadzie, zawsze wzbudza ona ogromne kontrowersje i jest zapalnikiem do dyskusji.

- Otrzymuję za to sporo hejtu - mówi Amerykanka.

Przeciwnicy tej zasady twierdzą, że takie trzymanie dziecka pod kloszem spowoduje, że potem pociecha będzie bez opamiętania korzystała z życia, aby nadrobić stracony czas.

@thegirlcop Replying to @hazel904eyes #greenscreen Can't wait for the trolls in this one😎🤣#sorrynotsorry #girlcop #childsafety #svu #immadelight ♬ She Knows - J. Cole

5. Żadnych sekretów i tajemnic

Terra przekonuje, że dzieci muszą się nauczyć, iż osoba dorosła z zewnątrz nie powinna prosić malucha o to, by ten dochował tajemnicy.

6. Nie zmieniaj nazw części intymnych

Coraz więcej osób kładzie nacisk na to, aby do dzieci mówić neutralnym językiem. Jednak jak to zrobić, gdy nawet rodzice zawstydzają się, gdy mówią o intymnych częściach ciała?

Policjantka przekonuje, że warto używać prawdziwych nazw narządów płciowych. Dlaczego jest to, aż tak istotne? Gdyż w momencie zagrożenia czy niebezpieczeństwa, dziecko będzie mogło w normalny sposób wyjaśnić policji, co się stało.

Filmik kobiety obejrzało już ponad 7 mln osób. To doskonały wynik! Zachęcona komentarzami i gorącą dyskusją pod nagraniem policjantka, zgodziła się nagrać kolejne filmiki z radami dla rodziców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.