Trwa ładowanie...

Hasło, które może uratować życie. Policjantka ostrzega rodziców

 Anna Klimczyk
31.05.2022 16:15
Rodzinne hasło bezpieczeństwa
Rodzinne hasło bezpieczeństwa (TikTok)

Wakacje to okres, w którym dzieci więcej czasu spędzają poza domem, często bez odpowiedniego, rodzicielskiego nadzoru. Policjantka zdradziła na TikToku prosty sposób, który może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa naszych pociech.

spis treści

1. Policjantka zdradza prosty sposób na poprawę bezpieczeństwa dzieci

Nadkom. Małgorzata Sokołowska prowadzi na TikToku konto "z_pamietnika_policjantki", gdzie odsłania przed odbiorcami kulisy pracy policjanta, odpowiada na nurtujące użytkowników pytania, czy też zdradza sposoby na poprawę swojego bezpieczeństwa.

Hasło, które może uratować życie
Hasło, które może uratować życie (TikTok)

To właśnie bezpieczeństwo było tematem jednego z ostatnich nagrań Sokołowskiej. Pani nadkom. przekonywała, że warto ustalić z dzieckiem hasło bezpieczeństwa - takie uwierzytelniające słowo, które upewni malucha w tym, że wypowiadająca je osoba ma dobre zamiary.

@z_pamietnika_policjantki HASŁO, które ratuje życie. Koniecznie zobacz, ustal hasło z najbliższymi i podaj dalej w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich. #policjantka #policjantkaradzi #hasło #bezpieczeństwo #dziecko #dzieci #rodzice #wychowanie #policja #profilaktyka #prewencja #zapamiętaj #edukacja #udostępnij #nadkomisarz #polskapolicja #służba ♬ dźwięk oryginalny - nadkom. Małgorzata Sokołowska
Zobacz film: "Cyfrowe drogowskazy ze Stacją Galaxy i Samsung: część 3"

- Naucz swoje dziecko, że jeżeli podejdzie do niego osoba i powie - "Krysiu, Zdzisiu chodź ze mną, bo mama, tato mieli wypadek", aby dziecko powiedziało wprost - podaj mi hasło. Niech hasłem będzie jedno słowo, które jest trzymane przez was w tajemnicy i zawsze wiecie, że w ten sposób dziecko będzie mogło zweryfikować czy rzeczywiście znacie tę osobę i prosiliście o pomoc - wyjaśnia Małgorzata Sokołowska.

2. Rodzinne hasło bezpieczeństwa

Warto zwrócić uwagę na to, by takie hasło nie było zbyt oczywiste i łatwe do odgadnięcia. Zrezygnujmy zatem z imion najbliższych, zwierząt, czy nazw ulic. I co najważniejsze pamiętajmy, aby przestrzec malucha, by nikomu tego uwierzytelniającego słowa nie zdradzał.

Co w sytuacji, gdy rozmawiająca z nami osoba nie będzie w stanie podać nam naszego hasła bezpieczeństwa?

- Jest to moment, kiedy przestępca, być może, będzie zaskoczony i odstąpi od swojego zamiaru, a dziecko będzie miało szansę na ucieczkę. Ponadto pamiętajcie, że będąc dorosłymi, także warto mieć takie hasło - przekonuje nadkom. Małgorzata Sokołowska.

Poinstruujmy malucha, jak powinien zachować się, jeżeli rozmówca nie zna naszego uwierzytelniającego hasła. Powiedzmy dziecku, że przede wszystkim musi zachować spokój, ale także powinno próbować szukać pomocy wśród osób znajdujących się dookoła niego.

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy użytkowników platformy. Oto niektóre z nich:

"Bardzo dziękuję. Świetny pomysł",

"Mamy! Nasze przedszkole tego wymagało od osób, które będą odbierać córkę wiec mamy też ustalone własne, bo uznaliśmy to za rozsądny pomysł",

"Takie proste, a ile daje! Super pomysł!",

"Mieszkam w nieciekawej dzielnicy i to naprawdę bardzo dobry pomysł" - czytamy pod postem.

Anna Klimczyk, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze