Przejdź na WP

Policjantka uratowała chłopca przed śmiercią. Sama ryzykowała życie

Jessie Ferreira Cavallo, jak co dzień rano jechała swoim samochodem do pracy na komisariacie. W czasie jazdy zauważyła młodego chłopaka, który wspiął się na barierkę i zeskoczył z wiaduktu, na znajdujący się pod nim betonowy plac. Jessie zatrzymała auto i ruszyła na pomoc.

Zobacz film: "Narządy zmarłego dziecka uratowały 4 osoby"

1. Skok z wysokości

Cavallo, która jest oficerem policji zareagowała instynktownie na to, co zobaczyła. W jednej chwili patrzyła jak młody chłopiec przeskakuje przez barierkę, w następnej zatrzymywała samochód w bezpiecznym miejscu i ruszała na pomoc.

Policjantka zabrała ze sobą apteczkę i podbiegła do barierki. Widok leżącego poniżej chłopca był szokujący. Nastolatek nie ruszał się, nie dawał też oznak życia. Niewiele myśląc, Jessie skoczyła, podobnie jak on wcześniej i przystąpiła do ratowania chłopca. Po chwili obok niej pojawiła się inna kobieta, która pomogła ustabilizować szyję dziecka i wezwała pomoc. Chłopiec został przewieziony do szpitala, gdzie okazało się, że ma złamaną rękę i nos oraz urazy nóg.

2. To był instynkt

Cavallo skoczyła z wysokości 30 stóp, czyli ok. 10 metrów. Jak sama przyznaje, zadziałała instynktownie. Potem w wywiadach mówiła, że jej poziom adrenaliny był bardzo wysoki. Dopiero następnego dnia dotarło do niej, jak wiele ryzykowała. Nie zdawała sobie sprawy z odległości jaką musiała pokonać. Liczyło się tylko, żeby jak najszybciej dotrzeć do chłopca.

Kolejne samobójstwa nastolatków. Przyczyną jest cyberprzemoc na Snapchacie
Kolejne samobójstwa nastolatków. Przyczyną jest cyberprzemoc na Snapchacie [5 zdjęć]

Jedna z matek była przerażona, gdy córka opowiedziała jej o nowej grze przez aplikację Snapchat. Nowy...

zobacz galerię

To nie pierwszy raz kiedy 28-letnia policjantka ratuje czyjeś życie. Przez 7 lat pracy w policji zdobyła 6 nagród w uznaniu za uratowanie życia.

3. Statystyki w Polsce

12-latek uratowany przez Cavallo uciekł z placówki zajmującej się dziećmi z problemami emocjonalnymi, behawioralnymi i psychicznymi. Chłopiec przeżywał bardzo trudny okres w życiu i nie radził sobie ze swoimi problemami.

Jessie Ferreira Cavallo uratowała życie chłopca
Jessie Ferreira Cavallo uratowała życie chłopca (https://www.facebook.com/WWLTV/)

Samobójstwa i próby samobójcze wśród nastolatków to również problem w Polsce. Ze statystyk prowadzonych przez Komendę Główną Policji dowiadujemy się, że w 2017 roku na swoje życie targnęło się 28 dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Jedna z prób samobójczych zakończyła się zgonem. Wśród nastolatków w wieku od 13 do 18 lat zgłoszono 702 próby, z których 115 zakończyło się śmiercią.

Wśród powodów najczęściej wymienia się problemy psychiczne, konflikty i nieporozumienia w rodzinie i zawody miłosne.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.