Policja znalazła ciało noworodka w przenośnej toalecie

Policjanci z Kłobucka w woj. śląskim odnaleźli ciało noworodka w przenośnej toalecie, tuż przy miejscowym kąpielisku. Przesłuchana młoda matka zaprzeczała, że urodziła dziecko. O sprawie powiadomił szpital, do którego zgłosiła się kobieta zaraz po porodzie, skarżąc się na ból brzucha.

Zobacz film: "Kompletnie pijana matka karmiła nowo narodzone dziecko piersią."

Prokuratura prowadzi już śledztwo w tej sprawie. Prokurator Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie powiedział, że podejrzewa się dokonanie dzieciobójstwa przez młodą matkę.

Zobacz także:

W nocy z 30 na 31 lipca do szpitala zgłosiła się młoda kobieta, skarżąc się na ból brzucha. Badania początkowo nie wskazywały, aby ból miał związek z układem pokarmowym. Po przeprowadzeniu badań ginekologicznych okazało się, że kobieta jest świeżo po porodzie. Musiało stać się to w ostatnich 24 godzinach. Ona jednak zaprzeczała.

Matka straciła swojego 19-letniego syna. W dniu jej ślubu, zjawił się niespodziewany gość
Matka straciła swojego 19-letniego syna. W dniu jej ślubu, zjawił się niespodziewany gość [5 zdjęć]

Życie pewnej kobiety w jednej chwili diametralnie się zmieniło. Była szczęśliwa, realizowała się zawodowo,...

zobacz galerię

Prokurator Ozimek stwierdził: ''W związku z tym, że kobieta zaprzeczała, by urodziła dziecko, lekarze poinformowali organy ścigania. W wyniku niezwłocznie podjętych czynności śledczych ujawniono zwłoki noworodka w toalecie przenośnej w rekreacyjnym obszarze w miejscowości Kłobuck'."

Starszy sierżant Tomasz Solnica z kłobuckiej policji, potwierdził odnalezienie ciała noworodka w publicznej toalecie przy zalewie Zakrzew. Miejsce odnalezienia zostało odkryte po zbadaniu aktywności kobiety w ostatnich godzinach.

Policja znalazła ciało noworodka w przenośnej toalecie
Policja znalazła ciało noworodka w przenośnej toalecie

W poniedziałek została przesłuchana kobieta oraz jej rodzina. Prokuratorzy dokonali oględzin miejsca znalezienia ciała noworodka. Zostanie przeprowadzona również sekcja zwłok dziecka. Nikt w tej sprawie nie został jeszcze zatrzymany. Wszystko ma wyjaśnić się w najbliższych dniach, po uzyskaniu wyników sekcji oraz zbadaniu miejsca odnalezienia ciała dziecka.

Jeżeli przypuszczenia się potwierdzą, młodej matce grozić będzie od 3 miesięcy do nawet 5 lat. Zgodnie z art. 149. Kodeksu karnego, matka, która zabija dziecko w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu, podlega karze pozbawienia wolności w tym właśnie wymiarze.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.