Trwa ładowanie...

Pokazała 4-letniemu synkowi, na czym polega cesarskie cięcie. Wykorzystała do tego popularną zabawkę

Avatar placeholder
18.12.2020 11:55
Mama ginekolog postanowiła pokazać synkowi, jak przebiega cesarskie cięcie. Użyła ciastoliny
Mama ginekolog postanowiła pokazać synkowi, jak przebiega cesarskie cięcie. Użyła ciastoliny (Facebook)

Pewna mama postanowiła zademonstrować swojemu 4-letniemu synowi, na czym polega jej praca, a dokładnie, jak wygląda operacja cesarskiego cięcia. Wykorzystała do tego popularną kolorową ciastolinę. Przebieg "operacji" postanowiła nagrać, a filmik zamieściła w internecie.

spis treści

1. 4-latek uczy się, czym jest cesarskie cięcie

Mama ginekolożka wyznaczyła sobie ambitny cel. Nie jest łatwo przekazać tak małym dzieciom, czym jest operacja cesarskiego cięcia. Niektórzy mogą nawet pomyśleć, że na przyswajanie tej wiedzy jest za wcześnie dla 4-latków.

Kobieta zaproponowała swojemu synowi, żeby wspólnie przeprowadzili operację podobną do tych, które na co dzień przeprowadza w szpitalu. Wymyśliła, że ciało kobiety i wszystkie jego tkanki najlepiej imitować będzie ciastolina, dzięki której można bardzo dobrze przedstawić zachowanie ciała podczas operacji. Zresztą jej producenci stworzyli ten zestaw m.in. po to, by zachęcić dzieci do zabawy w lekarza. Co prawda do tej pory w instrukcji nie proponowano dzieciom zabawy w ginekologa-chirurga, ale kto wie - być może dzięki filmowi, który zamieściła w sieci mam 4-latka, propozycja nowej zabawy z ciastoliną trafi na stałe do instrukcji zabawki.

Zobacz film: "Dziecko z bujną czuprynką"

Mama ulepiła z ciastoliny brzuch kobiety, pamiętając o każdym szczególe. Uwzględniła wszystkie tkanki, co dokładnie widzimy na filmie.

Zabawa w cesarskie cięcie z użyciem ciastoliny
Zabawa w cesarskie cięcie z użyciem ciastoliny (Facebook )

Podczas zabawy kobieta tłumaczy chłopcu, co powinien robić krok po kroku w trakcie operacji.

"Sprawdzimy, czy znieczulenie działa. Uszczypnij brzuch. Czy pacjentka to czuje? Nie? Ok, to możemy zaczynać. Na początek od zrobienia poprzecznego nacięcia w dolnej części brzucha" – mówiła młodemu chirurgowi.

4-latek dowiaduje się, jak wygląda cesarskie cięcie dzięki zabawie z ciastoliną
4-latek dowiaduje się, jak wygląda cesarskie cięcie dzięki zabawie z ciastoliną (Facebook)

2. Na świat przyszedł Spiderman

Kiedy chłopcu udało się już przebić przez wszystkie warstwy: skórę, tkankę tłuszczową, mięśnie, otrzewną i macicę, zobaczył "dziecko". Kreatywność tej mamy nie zna granic! W roli dzidziusia wystąpiła maskotka malucha – Spiderman. Co więcej, miał on nawet doczepioną pępowinę, którą 4-latek musiał przeciąć. Łożysko natomiast zrobione było z balona. Operacja przebiegła pomyślnie.

Ten film jest dowodem na to, że kreatywne zabawy są kluczem do efektywnej nauki dzieci.

Zobacz także: Popularne bujaczki dla dzieci wcale nie wspomagają ich rozwoju. Fizjoterapeutka tłumaczy, dlaczego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze