Trwa ładowanie...

Po poronieniu lub urodzeniu martwego dziecka kobiety dostaną do wypełnienia ankietę

Już wkrótce kobiety z województwa lubelskiego, które poronią lub urodzą martwe dziecko, dostaną do wypełnienia specjalną ankietę. Zostaną zapytane między innymi o to, czy chcą porozmawiać z osobą duchowną lub otrzymać pamiątkę po dziecku.

Zobacz film: "Rozwój odporności u dzieci"

Ankiety są elementem dokumentu "Niekorzystne zakończenie ciąży" - rekomendacje dla personelu oddziałów ginekologiczno-położniczych w województwie lubelskim. Na ich podstawie będą prowadzone statystyki dotyczące m.in. liczby kobiet, które skorzystały ze wsparcia psychologa lub księdza.

Prawa i przywileje świeżo upieczonej mamy
Prawa i przywileje świeżo upieczonej mamy [6 zdjęć]

Bezpłatna opieka zdrowotna, urlop macierzyński, wizyty położnej w domu, przerwy w pracy na karmienie....

zobacz galerię

Ankiety trafią do kobiet, które poroniły, urodziły martwe dzieci lub do śmierci dziecka doszło tuż po porodzie.

W ankiecie znajdują się między innymi pytania o to, czy kobieta chce zobaczyć dziecko, otrzymać pamiątkę (np. opaskę, karteczki z inkubatora) lub skorzystać ze wsparcia psychologicznego.

Dokument trafi do szpitali w województwie lubelskim prawdopodobnie w marcu. Powstał z inicjatywy wojewody lubelskiego, Przemysława Czarnka. Jak powiedział rzecznik wojewody, Radosław Brzózka, potraktowanie tej sprawy priorytetowo wynika z otrzymywania przez wojewodę wielu nieformalnych sygnałów od rodziców.

Wypełnianie ankiet nie będzie obowiązkowe i oprócz statystyk ma służyć również spełnianiu oczekiwań pacjentek.

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.