Trwa ładowanie...

Po latach starań urodziła trojaczki. Kolejna ciąża przyniosła jeszcze większe zaskoczenie

Po latach starań urodziła trojaczki. Kolejna ciąża przyniosła jeszcze większe zaskoczenie
Po latach starań urodziła trojaczki. Kolejna ciąża przyniosła jeszcze większe zaskoczenie (Facebook)

Courtney i Philip Garrett starali się o dziecko przez wiele lat. Bezskutecznie. W końcu zdecydowali się na zapłodnienie metodą in vitro. Ten sposób przyniósł wyczekiwaną informację — Courtney była w ciąży. Jednak lekarz miał dla pary jeszcze jedną wiadomość. Co więcej, po latach życie ponownie ich zaskoczyło.

1. Trojaczki po raz pierwszy

Garettowie z Nowego Orleanu potraktowali metodę in vitro jako ostatnią szansę na spełnienie największego marzenia, jakim było posiadanie biologicznego potomstwa. Po upływie miesiąca od sztucznego zapłodnienia, w trakcie wizyty kontrolnej u lekarza, para dowiedziała się, że próba zakończyła się sukcesem. Courtney była w ciąży mnogiej. Małżeństwo spodziewało się trojaczków.

Courtney i Philip są rodzicami szóstki dzieci
Courtney i Philip są rodzicami szóstki dzieci (Facebook Courtney Carbon Garrett)

Po upływie 8 miesięcy na świat przyszli dwaj chłopcy i dziewczynka, którym Courtney i Philip nadali imiona: Jack, Oliver i Ellie. Szczęście pary nie znało granic.

Zobacz film: "Czynniki zwiększające szansę na ciążę mnogą"
10 faktów i mitów o zachodzeniu w ciążę
10 faktów i mitów o zachodzeniu w ciążę [11 zdjęć]

Kobieta jest najbardziej płodna w miesiącu swojego urodzenia? Łoże powinno być "odpromieniowane"? Czy

zobacz galerię

2. Trojaczki po raz drugi

Po 7 latach od narodzin trojaczków małżeństwo zdecydowało się postarać o kolejne dziecko. Chcieli, aby miały one młodsze rodzeństwo. Udało się i Courtney znów cieszyła się stanem błogosławionym. Życie jednak przyniosło im następną niespodziankę. USG wykazało, że kobieta ponownie jest w ciąży z trojaczkami.

Okazało się, że w tym samym miesiącu, kiedy Courtney poddała się zabiegowi in vitro, doszło też do naturalnego poczęcia. Jedno sztucznie zapłodnione jajo podzieliło się na dwa, z których wyrosły takie same jajeczka (w wyniku takiego podziału powstają bliźnięta jednojajowe). Druga, naturalnie zapłodniona komórka jajowa, zaowocowała kolejnym płodem - w ramach tej samej ciąży.

Rodzina Garrettów w komplecie
Rodzina Garrettów w komplecie (Facebook Courtney Carbon Garrett)

Philip wspomina, że ginekolog prowadzący ciążę jego żony w momencie, gdy zdał sobie sprawę ze zrządzenia losu, które miało miejsce w tej rodzinie, zbladł. Z kolei widok kolejnej trójki dzieci na USG sprawił, że Courtney zaniemówiła.

- Byłam bardzo podekscytowana i zachwycona - przyznała w rozmowie z redaktorem WWLTV.

Courtney została mamą trzech dziewczynek: bliźniaczo podobnych Wells i Vivienne oraz Georgie. Chociaż na początku Jack, Oliver i Ellie nie byli zadowoleni z powodu pojawienia się w ich życiu kolejnych osób, to kiedy siostry przyszły na świat, zakochali się w nich od pierwszego wejrzenia. Dziś chętnie się nimi opiekują.

Para, która nie mogła mieć dzieci, ma ich teraz pół tuzina.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze