Pamiętasz zdjęcia chłopca z Aleppo? Zobacz, jak wygląda teraz

Pamiętacie zdjęcie chłopca z Aleppo, które obiegły cały świat? Fotografia ta stała się prawdziwym symbolem przerażających wydarzeń, cierpienia i kryzysu humanitarnego. Jak dzisiaj wygląda 4-letni Omran? Jak zmieniło się jego życie po tragicznych wydarzeniach?

1. Chłopiec z Aleppo

Zdjęcie dziecka z Aleppo wzbudziło wiele emocji w sierpniu 2016 roku. Na fotografii znajdował się Omran, który ocalał po bombardowaniu syryjskiego miasta. Chłopiec siedzący na fotelu w karetce był cały we krwi i kurzu, miał nieobecny wzrok, a przerażenie było wpisane na jego twarzy.

Omran - chłopiec, który ocalał po bombardowaniu w Aleppo
Omran - chłopiec, który ocalał po bombardowaniu w Aleppo (Instagram)

Po roku wszyscy zapomnieli o Omranie, małym chłopcu z Aleppo. Jednak syryjskie media opublikowały jego nowe zdjęcia. Dlatego świat znowu o nim usłyszał. Rodzina chłopca udzieliła również licznych wywiadów pozarządowym, libańskim i syryjskim mediom.

Zobacz także:

Ojciec Omrana opowiedział, że wielokrotnie oferowano mu pieniądze, namawiając do przyznania w mediach, że jego syn ucierpiał w czasie zamachu. Wskazać miał również, że to wina Syryjczyków, bądź Rosjan.

Teraz zdjęcia i wywiad pokazała syryjska stacja telewizyjna - Sama TV. Chłopiec jest zdrowy i czuje się bardzo dobrze. Obecnie 4-letni Omran mieszka z rodzicami w kontrolowanej części miasta. W ubiegłorocznych tragicznych wydarzeniach zginął zaś jego 10-letni brat.

Omran - chłopiec, który ocalał po bombardowaniu w Aleppo - po roku od wydarzeń
Omran - chłopiec, który ocalał po bombardowaniu w Aleppo - po roku od wydarzeń (Instagram)

W tym samym czasie było głośno też o dziewczynce, która pod gruzami zbombardowanego w Aleppo przeżyła dwa dni. Dopiero po 48 godzinach od nalotu dotarli do niej ratownicy. Tego dnia zginęły 24 osoby. Jak przebiegła akcja ratunkowa? I jak wyglądało miasto po tych wydarzeniach? Zobacz, oglądając poniższy film! ⬇

Zobacz film: "Dziewczynka przeżyła dwa dni pod gruzami"

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.