Przejdź na WP

Pamiętasz zdjęcia chłopca z Aleppo? Zobacz, jak wygląda teraz

Pamiętacie zdjęcie chłopca z Aleppo, które obiegły cały świat? Fotografia ta stała się prawdziwym symbolem przerażających wydarzeń, cierpienia i kryzysu humanitarnego. Jak dzisiaj wygląda 4-letni Omran? Jak zmieniło się jego życie po tragicznych wydarzeniach?

Zobacz film: "Dziewczynka przeżyła dwa dni pod gruzami"

1. Chłopiec z Aleppo

Zdjęcie dziecka z Aleppo wzbudziło wiele emocji w sierpniu 2016 roku. Na fotografii znajdował się Omran, który ocalał po bombardowaniu syryjskiego miasta. Chłopiec siedzący na fotelu w karetce był cały we krwi i kurzu, miał nieobecny wzrok, a przerażenie było wpisane na jego twarzy.

Omran - chłopiec, który ocalał po bombardowaniu w Aleppo
Omran - chłopiec, który ocalał po bombardowaniu w Aleppo (Instagram)

Po roku wszyscy zapomnieli o Omranie, małym chłopcu z Aleppo. Jednak syryjskie media opublikowały jego nowe zdjęcia. Dlatego świat znowu o nim usłyszał. Rodzina chłopca udzieliła również licznych wywiadów pozarządowym, libańskim i syryjskim mediom.

Zobacz także:

Ojciec Omrana opowiedział, że wielokrotnie oferowano mu pieniądze, namawiając do przyznania w mediach, że jego syn ucierpiał w czasie zamachu. Wskazać miał również, że to wina Syryjczyków, bądź Rosjan.

Teraz zdjęcia i wywiad pokazała syryjska stacja telewizyjna - Sama TV. Chłopiec jest zdrowy i czuje się bardzo dobrze. Obecnie 4-letni Omran mieszka z rodzicami w kontrolowanej części miasta. W ubiegłorocznych tragicznych wydarzeniach zginął zaś jego 10-letni brat.

Omran - chłopiec, który ocalał po bombardowaniu w Aleppo - po roku od wydarzeń
Omran - chłopiec, który ocalał po bombardowaniu w Aleppo - po roku od wydarzeń (Instagram)

W tym samym czasie było głośno też o dziewczynce, która pod gruzami zbombardowanego w Aleppo przeżyła dwa dni. Dopiero po 48 godzinach od nalotu dotarli do niej ratownicy. Tego dnia zginęły 24 osoby.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.