Trwa ładowanie...

Pamiętacie słodkiego bobasa ze słoiczków Gerbera? Dziś ma 91 lat

Słoiczki z jej podobizną można było kupować przez prawie dziewięć dekad. Każdy kojarzy buźkę tego słodkiego bobasa. Mimo że minęło tyle czasu, Ann Turner Cook wciąż jest tak samo urocza.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Jak zachęcić dziecko do jedzenia śniadań?"

1. Krótka historia

W 1928 roku marka Gerber ogłosiła, że szuka oficjalnej twarzy, która będzie reprezentować ich markę. Rok wcześniej Dorothy Hope Smith naszkicowała śliczną kilkumiesięczną córeczkę swoich bliskich przyjaciół i postanowiła wysłać rysunek z podobizną dziewczynki. Firma była zachwycona i mimo zarzekania się artystki, że jest to jeszcze nieskończona praca, postanowili zachować obrazek w takiej postaci, jakiej go otrzymali. W 1931 roku został on uznany za oficjalny znak towarowy firmy Gerber.

Jak wyglądają posiłki w szkołach na świecie? Jak wypada pod tym względem Polska?
Jak wyglądają posiłki w szkołach na świecie? Jak wypada pod tym względem Polska? [13 zdjęć]

Każde państwo na świecie ma swoje własne standardy dotyczące żywienia w szkolnych stołówkach. Niektóre...

zobacz galerię

2. Kim ona jest?

Tożsamość osoby, która widnieje na słoiczkach przez wiele lat była tajemnicą. Spekulowano, że uroczy bobas to tak naprawdę znana aktorka lub aktor. Na giełdzie nazwisk wymienieniano m.in.Elizabeth Taylor.

(instagram)

W 50. rocznicę powstania szkicu świat dowiedział się, kim był ten niemowlak. Okazało się, że to Ann Turner Cook — nauczycielka angielskiego, która wtedy była już na emeryturze. Kilka dni temu kobieta skończyła 91 lat.

To musisz wiedzieć:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.