Trwa ładowanie...

Opiekuńczy brat nie chce puścić ręki siostry. To wideo rozczula

Ten widok roztopi nawet najzimniejsze serca. Dwoje bliźniąt, wcześniaków urodzonych w 28 tygodniu ciąży, leży na klatce piersiowej u taty i trzyma się za ręce. Filmik z takim obrazkiem robi furorę w sieci na całym świecie.

Zobacz film: "Katar u niemowlaka"

Anthea Jackson-Rushford z Australii urodziła bliźnięta 13 stycznia, dwanaście tygodni przed terminem porodu. Kristian i Kristiana ważyli zaledwie ponad 2,2 kg razem (każde z nich ważyło 1,1 kg).

Według najnowszych doniesień medycznych, by oswoić wcześniaki z nowym dla nich otoczeniem i światem, na który nie do końca byli jeszcze gotowi, zaleca się kangurowanie. To nic innego, jak przytulanie dzieci do skóry mamy lub taty. Tak też zrobiło małżeństwo z Australii.

Po urodzeniu chłopiec i dziewczynka są kangurowani systematycznie. Na kilku filmikach zamieszczonych na profilu mamy bliźniaków na facebooku widać jedną wspólną cechę: chłopczyk i dziewczynka stale trzymają się za ręce. – Jak to jest możliwe, że robią to za każdym razem? – dziwi się Althea Jackson-Rushford.

Cztery filmiki Althey zdobyły w sieci ogromną popularność. Pierwszy z nich został obejrzany siedem milionów razy, udostępniło go sto tysięcy użytkowników. A to dane tylko z tygodnia. – Jak widać, Kristian stale trzyma siostrę za rękę – napisała kobieta na facebooku. – Jest bardzo opiekuńczym bratem.

Skąd pomysł na serię krótkich filmików bliźniąt? – Chciałabym dać nadzieję innym matkom wcześniaków, że z ich dziećmi wszystko będzie dobrze – pisze Australijka.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.