Trwa ładowanie...

Niewiarygodne! Okazało się, że bliźniaki mają dwóch różnych ojców

 Monika Matuszko
15.11.2016 14:30
Każde z bliźniąt ma innego ojca
Każde z bliźniąt ma innego ojca (​123rf)

Ojciec pewnej pary bliźniąt zaczął mieć wątpliwości czy na pewno dzieci są genetycznie spokrewnionym rodzeństwem, ponieważ członkowie rodziny często zwracali uwagę, że maluchy znacząco się od siebie różnią. Wynik testu na ojcostwo był zaskakujący.

Mężczyzna początkowo myślał, że jeden z bliźniaków został zamieniony w szpitalu. Jedno z nich ma cienkie, proste włosy, podczas gdy drugie ma grube i kręcone. Tożsamość dzieci dla ich dobra nie została ujawniona.

Poznaj niesamowite bliźnięta
Poznaj niesamowite bliźnięta [7 zdjęć]

Statystyki pokazują, że bliźniaki rodzą się średnio raz na 80 porodów. Każde dziecko jest wyjątkowe,

zobacz galerię

Przeprowdzony test DNA potwierdził jedną z najdziwniejszych teorii ojca - jedno z bliźniąt nie jest jego biologicznym dzieckiem. Jak to możliwe? Okazuje się, że jego żona w krótkim czasie została zapłodniona przez dwóch mężczyzn. Prawdopodobnie odbyła dwa stosunki w ciągu dni płodnych, powstały też dwa jajeczka, które zostały zapłodnione przez plemniki różnych mężczyzn.

Zobacz film: "Oddychaj czysto - webcast z dr hab. n. med. Wojciechem Feleszko"

Lekarz Hilda Hutcherson z Uniwersytetu Kolumbia powiedziała, że jajeczko może przeżyć 24 godziny w organizmie kobiety, z kolei sperma do pięciu dni. Możliwe więc, że kobieta odbyła stosunek z jednym mężczyzną w poniedziałek, z drugim w środę, a jajeczka powstały w czwartek. Za sprawą obecności w jej ciele dwóch nasień, doszło do zapłodnienia. 

Taki przypadek jest pierwszy w Wietnamie, jednak nie pierwszy na świecie. M.in. w New Jersey wystąpiła podobna sytuacja - mąż nie podejrzewał, że jego żona miała romans, do czasu gdy po upływie kilku lat od narodzin bliźniąt, zaczęły one wyglądać inaczej. 

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze