Trwa ładowanie...

O krok od tragedii. Dzieci cudem uszły z życiem

Avatar placeholder
31.03.2024 11:02
O krok od tragedii. Dzieci cudem uszły z życiem
O krok od tragedii. Dzieci cudem uszły z życiem (Instagram )

Od najmłodszych lat powinniśmy uczyć dzieci prawidłowego zachowania na drodze. Poniższe nagranie pokazuje, jak niewiele trzeba, by doszło do tragedii.

spis treści

1. Dzieci przebiegające przez ulicę

Przechodzenie przez ruchliwą ulicę, zwłaszcza w miejscu niedozwolonym, może mieć przykre skutki. Te dzieci nie były zapewne świadome zagrożenia, które było tak blisko.

Wysiadły z autobusu i chciały szybko przedostać się na drugą stronę ulicy. Najprawdopodobniej wracały ze szkoły, co można wywnioskować po plecakach znajdujących się na ich plecach. Ich głowy mogły być pełne pomysłów na kolejne przygody. Zajęte własnymi sprawami zapomniały, że świat jest pełen niebezpieczeństw i że trzeba uważać, przechodząc przez jezdnię.

Zobacz film: "Niebezpieczna sytuacja w Rosji. Centymetry od tragedii"

W momenciegdy dzieci przebiegały przez ulicę, drugim pasem poruszał się tir. Na szczęście kierowca miał niesamowity refleks. W ostatniej chwili udało mu się zahamować.

Głośno trąbił, by dać znak dzieciom o niebezpieczeństwie. Jedno z nich zdołało dostać się na drugą stronę, dosłownie przebiegając przed kołami, drugie cofnęło się. Ostatecznie nikomu nic się nie stało, ale jak wiele stresu kosztowało to kierowcę oraz dzieci, wiedzą tylko oni sami.

2. Komentarze internautów

Przerażające nagranie trafiło do mediów społecznościowych. Zostało opublikowane na instagramowym profilu @lucky.to.live.another.day, który poświęcony jest właśnie takim sytuacjom.

Autorzy udostępniają tam nagrania, w których ludzie byli o krok od śmierci. To ostrzeżenie dla innych, by zachowali większą ostrożność.

Oto wybrane komentarze, jakie pojawiły się pod materiałem:

"Hamulce w tej ciężarówce robią wrażenie";

"Oby w przyszłości te dzieci były bardziej ostrożne";

"Kierowca ciężarówki powinien zwolnić w momencie zatrzymywania się autobusu";

"Biedny kierowca ciężarówki, na szczęście miał niesamowity czas reakcji i hamulce!";

"Może następnym razem rozejrzą się, zanim przebiegną przez ulicę"

"Kierowca autobusu jest nieostrożny, kierowca ciężarówki taki sam. Zawsze zwalniajcie, gdy widzicie, że autobus się zatrzymuje";

"Dobre hamulce ratują życie".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze