Trwa ładowanie...

Kierowcy powinni się wstydzić. Dziewczynka nie mogła przejść przez ulicę

Avatar placeholder
14.05.2023 11:50
Hulajnoga
Hulajnoga (YouTube)

Gdyby nie pewien mieszkaniec Tarnowa, który wstrzymał ruch na drodze, mogłoby dojść do groźnego wypadku. Pozostali kierowcy nie chcieli się zatrzymać przed pasami.

spis treści

1. O krok do wypadku

Pewien mężczyzna z Tarnowa nagrał kamerką samochodową sytuację, która miała miejsce na ulicy Słonecznej 5 maja 2023 roku. Kierowca zatrzymał się, by przepuścić pieszych, w tym dziewczynkę, która chciała przejść przez pasy, prowadząc hulajnogę.

Nagranie pokazuje, jak mężczyzna zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych, jednak kierowcy jadący prawym pasem mijają go, przejeżdżają przez pasy i mkną dalej. Nikt nie ustąpił dziecku i innym czekającym na pasach osobom. Dlaczego? Tego nie wiadomo. Być może kierowcy nie widzieli oczekujących na przejściu ludzi, bo widok zasłaniał im zatrzymany pojazd.

Hulajnoga
Hulajnoga (YouTube)

Zdenerwowany mężczyzna wychodzi więc na jezdnię i wstrzymuje ruch. Dopiero po jego interwencji dziewczynka może pokonać ulicę, a zaraz za nią na drugą stronę przechodzi starszy pan.

Filmik, który udostępnił na YouTube "Bandyta z kamerką", ma już grubo ponad 100 tysięcy wyświetleń. Komentujący nagranie wyrażają swoje uznanie wobec empatycznego kierowcy, który zdecydował się pomóc pieszym.

Oto wybrane komentarze:

"Bardzo dobra reakcja kierowcy",

"Potencjalni zabójcy. Brawo dla tego Pana!",

"Brawo dla tego pana! Chociaż wulgarny, to jednak nie pozostał obojętny i pokazał klasę",

Zobacz film: "Niebezpieczna sytuacja w Rosji. Centymetry od tragedii"

"Szacunek dla autora filmu, patrząc na tych »dzbanów« niewykluczone, że uratował jej życie",

"Więcej pożytku by zrobił, jakby zgłosił tych wszystkich, którzy go ominęli, gdy stał, by ustąpić pierwszeństwa pieszym. Mandat oraz opowiadanie o tym wśród znajomych - trochę by się rozeszła dla wielu nowa wiedza, że tak robić nie można",

"Nieprawdopodobne… Wszyscy na ponowne kursy, polscy kierowcy w pięknym wydaniu!".

Dziecko chciało przejść przez pasy
Dziecko chciało przejść przez pasy (YouTube)

Pamiętajmy, że po zmianie przepisów od 1 czerwca 2021 r. piesi na polskich drogach mają pierwszeństwo w momencie, gdy chcą wejść na pasy. Za niezastosowanie się do tych przepisów grożą surowe kary: mandat w wysokości 1,5 tysiąca złotych lub - w przypadku recydywy - 3 tysięcy złotych.

Marta Słupska, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze