Niesamowity przypadek. Ma brata bliźniaka starszego o 7 lat
Kiedy myślimy o bliźniętach, wyobrażamy sobie, że przyszły na świat w odstępie kilku minut. Tymczasem 26-letnia Isabel Paterson z Wielkiej Brytanii ma brata bliźniaka, który jest starszy od niej o siedem lat. Jak to możliwe?
1. Spotkanie po latach
Życie bywa zaskakujące. Przekonała się o tym Marie Flatekval z Norwegii, do której niespodziewanie odezwała się córka Isabel. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że kobieta nigdy jej nie widziała. Ale zacznijmy od początku.
Jak donosi "Daily Mail", Marie Flatekval oraz jej mąż Colin Tortoise ponad 30 lat temu starali się o dziecko. Konieczna była metoda in vitro. Kobiecie wszczepiono trzy komórki jajowe i zamrożono kolejnych sześć. Kiedy Marie zaszła w upragnioną ciążę, postanowiła oddać zapasowy zarodek bezdzietnej parze. Później o tym zapomniała. W międzyczasie urodził się jej syn Colin, który był jednym z pierwotnie wszczepionych embrionów.
Po 26 latach życia Isabel Paterson pochodząca z Wilmslow w Cheshire w Wielkiej Brytanii postanowiła zlokalizować biologicznych rodziców. Okazało się, że jej genetyczny ojciec Colin zmarł w 2001 roku, ale w Norwegii mieszka Marie, czyli dawczyni komórki jajowej. Isabel napisała do niej list i przedstawiła sytuację. Była zdenerwowana, ponieważ nie wiedziała, czy kobieta będzie chciała ją poznać.
Na szczęście Marie ucieszyła się z niespodzianki.
- Czułam, że jest moja. Wyglądała jak my - miała powiedzieć sama do siebie, gdy patrzyła na zdjęcie Isabel. Kobiety postanowiły się spotkać. Isabel wraz z Sarah, mamą, która ją urodziła i wychowywała, oraz bratem Tomem polecieli do Norwegii. Spotkanie było wzruszające, ale i bardzo radosne.
2. Starszy o 7 lat brat bliźniak
W podobnym czasie Isabel dowiedziała się, że ma genetycznego brata bliźniaka, który jest o siedem lat starszy. Pomimo takiej różnicy wieku Isabel oraz Colin klasyfikowani są jako bliźnięta, gdyż pochodzą z tej samej partii zarodków. Widać między nimi podobieństwo.
- Byłem zaskoczony, że mam rodzeństwo genetyczne, o którym nigdy nie wiedzieliśmy. Nie mogłem spać całymi dniami, myśląc o tym - mówił Colin w serialu "Born From The Same Stranger" emitowanym w stacji ITV, który opowiada o dzieciach dawców.
- To takie dziwne uczucie… lepsze, niż sobie wyobrażałam - dodaje Isabel.
W Wielkiej Brytanii żyje około 70 tys. osób, które są dziećmi dawców. Wiele z nich chce odnaleźć nigdy niewidzianych krewnych. Od 2005 roku jest to możliwe. Brytyjskie prawo zezwala, by człowiek po ukończeniu 18. roku życia mógł uzyskać informacje dotyczące biologicznych rodziców.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl