Trwa ładowanie...

Przez 9 lat nie opuścił żadnej lekcji. Taką nagrodę dostał

Avatar placeholder
25.06.2024 14:36
Nie opuścił ani jednego dnia w szkole. Podstawówkę skończył z imponującą frekwencją
Nie opuścił ani jednego dnia w szkole. Podstawówkę skończył z imponującą frekwencją (Getty Images, X)

Frekwencja w szkole do ważna sprawa, ale dla niektórych znaczy więcej niż dla innych. Pewien uczeń dokonał praktycznie niemożliwego i w ciągu dziewięciu lat nauki nie opuścił ani jednej lekcji.

spis treści

1. Stuprocentowa frekwencja

Natan Pietkiewicz to uczeń Szkoły Podstawowej numer 1 w Olszynie, który może pochwalić się wręcz wybitnym osiągnięciem. Odkąd rozpoczął edukację, pojawił się na każdej godzinie lekcyjnej.

- To jest ewenement, nie zdarzyło się w historii szkoły, bo sprawdziłam to, żeby był uczeń, który przez tak długi czas miał stuprocentową frekwencję. Uczeń rzeczywiście przez 9 lat obecności w szkole nie opuścił ani jednego dnia - powiedziała dyrektorka Grażyna Petruch dla portalu olszyn.pl

Zobacz film: "Marcin Borkowski wspomina traumatyczne dzieciństwo"

Niewielu może pochwalić się stuprocentową frekwencją. Natan w ciągu dziewięciu lat nauki spędził w szkole 1600 dni. Nastolatek nigdy nie wagarował i starał się dbać o zdrowie. Choroba nie przeszkodziła mu w tym imponującym wyczynie.

- Nie chorować, nie udawać po prostu tej choroby. Czasami chorowałem, na weekendy tylko. Ale to czasami - zdradził Natan.

2. Nagroda dla Natana

Uczeń na lekcje uczęszczał z chęcią, nigdy nie szukał wymówek, by uniknąć zajęć. W osiągnięciu stuprocentowej obecności pomogli też rodzice. Z rodzinnych wyjazdów wracali zawsze w niedzielę, by Natan w poniedziałek mógł stawić się na lekcjach.

Postawa nastolatka doceniona przez szkołę i lokalne władze. Natanowi przyznano nagrodę w wysokości 500 zł. Wyróżnienie spotkało się z dość mieszanymi reakcjami użytkowników portalu X (dawnej Twitter), gdzie historia jest szeroko omawiana.

Oto wybrane komentarze:

"Tak szczerze już lepiej by się prezentowały jakieś gratulacje zwykłe niż te ośmieszające 500zł";

"Taka trochę nagroda pocieszenia";

"500 zł to nadwyraz powiem szczerze mało, wręcz niesprawiedliwa kwota";

"W szkole średniej miałam jeden rok, w którym chodziłam dzień po dniu bez opuszczenia ani jednego dnia i dostałam 120zł (w bonach rzecz jasna, ale jednak XD). Biedny chłopak się nachodził, ale jeśli 500zł daje mu radość to okay. Tylko chodzi o to, że to bardzo niesprawiedliwe".

Ostatecznie jednak Natanowi należą się gratulacje, a jak podsumował jeden z użytkowników portalu X - "Lepiej mieć niż nie mieć".

Dominika Najda, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze