Nie dawali mu szans na przeżycie. Niemowlę właśnie opuściło szpital

Cullen Potter urodził się w marcu w 22. tygodniu ciąży i ważył jedynie 400 g. Lekarze oszacowali jego szanse na przeżycie na zaledwie 2 proc. Malec jednak postanowił walczyć. Właśnie opuścił szpital.

1. Wcześniak

Syn państwa Potterów pierwsze miesiące swojego życia spędził na oddziale intensywnej terapii. Urodził się za wcześnie, a lekarze nie dawali mu szansy na przeżycie. Ku zaskoczeniu wszystkich chłopiec zaczął nabierać sił.

Uroczyste zakończenie pobytu na intensywnej terapii
Uroczyste zakończenie pobytu na intensywnej terapii (Facebook)

Zobacz film: "Jak zaaranżować pokój dla niemowlaka?"

Ojciec chłopca rozpaczliwie szukał pomocy dla syna. Dzwonił do wielu lekrzy i szpitali. Dopiero 16. placówka zgodziła się pomóc. Ta, w której urodził się Cullen, odmówiła przyjęcia malca. Jej przedstawiciele argumentowali to tym, że nie są w stanie uratować życia dziecka, które urodziło się przed 24 tygodniem ciąży.

Cullen Potter po urodzeniu ważył 400 g
Cullen Potter po urodzeniu ważył 400 g (Facebook.com)
7 rad dla rodziców wcześniaków
7 rad dla rodziców wcześniaków [7 zdjęć]

Coraz częściej spotykamy się z narodzinami wcześniaków. Dla rodziców to wielkie wyzwanie - muszą uzbroić...

zobacz galerię

2. Pół roku w szpitalu i wzniosła uroczystość

Po 160 dniach spędzonych w szpitalu rodzice mogli zabrać chłopca do domu. Mollie Potter, mama chłopczyka, w geście triumfu podniosła dziecko do góry i wykrzyknęła z radością: ”To jest nasze 2 proc. Jest doskonały pod każdym względem”.

Pracownicy oddziału Szpitala Dziecięcego w Alabamie postanowili uczcić wyjście chłopca do domu. Jedna z pielęgniarek ubrała go w strój typowy dla zakończenia szkoły w amerykańskich szkołach. Jewel Barbour wzięła go na ręce i uroczyście przeparadowała przez korytarz. W tle leciała wzniosła muzyka, która pojawia się na tego typu uroczystościach.

Dotyk ma ogromne znaczenie dla wcześniaków (WIDEO)
Dotyk ma ogromne znaczenie dla wcześniaków (WIDEO)

Profesor Ryszard Lauterbach, jeden z najlepszych neonatologów (lekarzy zajmujacych sie noworodkami) w...

zobacz galerię

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.