Trwa ładowanie...

Nie dawali mu szans na przeżycie. Niemowlę właśnie opuściło szpital

Avatar placeholder
03.09.2018 12:28
Lekarze oszacowali jego szanse na przeżycie na zaledwie 2 proc. Malec jednak postanowił walczyć. Właśnie opuścił szpital.
Lekarze oszacowali jego szanse na przeżycie na zaledwie 2 proc. Malec jednak postanowił walczyć. Właśnie opuścił szpital. (Facebook)

Cullen Potter urodził się w marcu w 22. tygodniu ciąży i ważył jedynie 400 g. Lekarze oszacowali jego szanse na przeżycie na zaledwie 2 proc. Malec jednak postanowił walczyć. Właśnie opuścił szpital.

1. Wcześniak

Syn państwa Potterów pierwsze miesiące swojego życia spędził na oddziale intensywnej terapii. Urodził się za wcześnie, a lekarze nie dawali mu szansy na przeżycie. Ku zaskoczeniu wszystkich chłopiec zaczął nabierać sił.

Uroczyste zakończenie pobytu na intensywnej terapii
Uroczyste zakończenie pobytu na intensywnej terapii (Facebook)

Ojciec chłopca rozpaczliwie szukał pomocy dla syna. Dzwonił do wielu lekrzy i szpitali. Dopiero 16. placówka zgodziła się pomóc. Ta, w której urodził się Cullen, odmówiła przyjęcia malca. Jej przedstawiciele argumentowali to tym, że nie są w stanie uratować życia dziecka, które urodziło się przed 24 tygodniem ciąży.

Zobacz film: "Jak kąpać niemowlę w wiaderku?"
Cullen Potter po urodzeniu ważył 400 g
Cullen Potter po urodzeniu ważył 400 g (Facebook.com)
7 rad dla rodziców wcześniaków
7 rad dla rodziców wcześniaków [7 zdjęć]

Coraz częściej spotykamy się z narodzinami wcześniaków. Dla rodziców to wielkie wyzwanie - muszą uzbroić

zobacz galerię

2. Pół roku w szpitalu i wzniosła uroczystość

Po 160 dniach spędzonych w szpitalu rodzice mogli zabrać chłopca do domu. Mollie Potter, mama chłopczyka, w geście triumfu podniosła dziecko do góry i wykrzyknęła z radością: ”To jest nasze 2 proc. Jest doskonały pod każdym względem”.

Pracownicy oddziału Szpitala Dziecięcego w Alabamie postanowili uczcić wyjście chłopca do domu. Jedna z pielęgniarek ubrała go w strój typowy dla zakończenia szkoły w amerykańskich szkołach. Jewel Barbour wzięła go na ręce i uroczyście przeparadowała przez korytarz. W tle leciała wzniosła muzyka, która pojawia się na tego typu uroczystościach.

Dotyk ma ogromne znaczenie dla wcześniaków (WIDEO)
Dotyk ma ogromne znaczenie dla wcześniaków (WIDEO)

Profesor Ryszard Lauterbach, jeden z najlepszych neonatologów (lekarzy zajmujacych sie noworodkami)

zobacz galerię
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze