Trwa ładowanie...

Nazywają ją potworem. Wszystko przez nieuleczalną chorobę

Avatar placeholder
27.07.2023 21:15
Znalazła miłość i urodziła dziecko. Z powodu nieuleczalnej choroby jest nazywana potworem
Znalazła miłość i urodziła dziecko. Z powodu nieuleczalnej choroby jest nazywana potworem (Instagram)

Każda osoba ma swoje indywidualne postrzeganie piękna, a to, co uważamy za atrakcyjne, często jest kwestią osobistych upodobań. Niemniej jednak, często zdarza się, że oceniamy innych, zwłaszcza jeśli wyróżniają się na tle innych. Przykładem jest Karine de Souza, której wygląd na pewno przyciąga uwagę, a jest to spowodowane jej chorobą.

spis treści

1. Choroba skóry - rzadko spotykane schorzenie

Mimo że żyjemy w czasach, gdy akceptacja różnorodności jest coraz bardziej promowana, rzeczywistość bywa brutalna. Często zdarza się, że oceniamy wygląd innych, a internet jest pełen złośliwych komentarzy osób, które czują potrzebę wyrażania swojej opinii na podstawie jednego zdjęcia.

Karine de Souza doskonale wie, jak krytyczni potrafią być obcy ludzie. Ta 33-letnia Brazylijka zmaga się z rzadką chorobą skóry, która całkowicie zmieniła jej wygląd. U Karine zdiagnozowano Xeroderma pigmentosum, znaną również jako skóra pergaminowata i barwnikowa.

2. Słońce - niebezpieczne dla skóry

Zobacz film: "Parasole plażowe stanowią zagrożenie"

Choroba towarzyszy Karine od jej trzeciego roku życia i jest nieuleczalna. XP sprawia, że skóra kobiety jest niezwykle wrażliwa na promieniowanie UV. Nawet kilka minut na słońcu może doprowadzić do niezwykle bolesnych oparzeń.

Karine musi nieustannie stosować kremy z filtrem SPF100, nawet przebywając w domu. Jej skóra nie jest zdolna do naprawy uszkodzeń spowodowanych przez słońce. XP znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na raka skóry.

3. Walka z chorobą - ciężka droga

Dzieciństwo Karine było pełne trudności. Przebywanie na zewnątrz było dla niej niebezpieczne, więc większość czasu spędzała samotnie, odizolowana od rówieśników. Zmagania z chorobą to nie jedyny problem Karine.

Kobieta do tej pory przeszła 130 zabiegów, których celem było usunięcie zmian spowodowanych przez słońce. Karine usunięto część nosa oraz dolną wargę. Obcy ludzie często komentują jej wygląd i wygłaszają przykre uwagi.

Zdjęcia publikowane przez 33-latkę w mediach społecznościowych również wywołują burzę komentarzy. Obraźliwe uwagi pojawiają się praktycznie pod każdym postem. Karine jednak nauczyła się żyć z chorobą i optymistycznie podchodzi do życia.

4. Miłość - światełko w tunelu

Karine znalazła miłość. Męża Edmilsona poznała przez media społecznościowe. Mężczyzna zakochał się w jej historii i sile. Nie wszystkim związek się podoba, ale para wspiera się w trudnych chwilach i cieszy się z każdego wspólnie spędzonego dnia.

"Przeczytaliśmy wiele obraźliwych komentarzy, w których nazywano mnie potworem, czy zombie" - wyznała 33-latka. Wiele osób uważa, że Edmilson jest z Karine tylko dla pieniędzy. To stwierdzenie nie mogłoby być dalsze od prawdy.

5. Miłość, która przerodziła się w zjednoczenie dusz

W związku z przykrymi komentarzami pod zdjęciem pary, fotograf opublikował wzruszający wpis:

"W świecie, w którym wygląd liczy się bardziej niż uczucia, spotkali się nie przez przypadek, ale przez zjednoczenie dusz. Zaznali akceptacji, zgodności charakteru, a miłość pojawiła się, gdy spotkały się ich dusze. Dziś są inspiracją dla tak wielu ludzi, którzy nie wierzą w siebie, w życie, a zwłaszcza w miłość".

Piękne słowa fotografa poruszyły wiele osób.

W tym roku los po raz kolejny uśmiechnął się do pary. Na świecie pojawiło się ich pierwsze dziecko! Córeczka o imieniu Zaya jest prawdziwym błogosławieństwem, bo Karine i Edmilson starali się o dziecko od 2020 roku.

6. Życie z uśmiechem na twarzy

Para jest szczęśliwa, a Karine podkreśla, jak ważne jest pozytywne nastawienie i wiara w siebie. "Bądź szczęśliwy, uśmiechaj się, bo życie zdarza się tylko raz". Kobieta wie, że złośliwości nie uniknie bez względu na wszystko, więc stara się nie zwracać uwagi na przykre uwagi.

Choć 33-latka przeszła przez wiele, a zmagania z chorobą nie są łatwe, Karine nie traci pogody ducha, którą tak docenia Edmilson.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze