Trwa ładowanie...

Nastolatka nie wiedziała, że jest w ciąży. Cierpi na rzadkie schorzenie

Avatar placeholder
18.02.2019 13:38
Ebony nie wiedziała, że jest w ciąży. Urodziła przez cesarskie cięcie
Ebony nie wiedziała, że jest w ciąży. Urodziła przez cesarskie cięcie (facebook.com)

Na początku grudnia 2018 roku Ebony Stevenson trafiła do szpitala z powodu silnego bólu głowy. Jej stan był na tyle poważny, że lekarze wprowadzili ją w stan śpiączki. Po wybudzeniu okazało się, że nastolatka została matką. Jak to możliwe?

1. Karetka pogotowia i pytania o ciążę

Ebony Stevenson, 18-latka z Wielkiej Brytanii, skarżyła się na silny ból głowy. Zaniepokojona mama wezwała karetkę, ponieważ dziewczyna była w coraz gorszym stanie. Lekarze z pogotowia ratunkowego zauważyli dziwne uwypuklenie w okolicach brzucha nastolatki i zapytali, czy nie jest w ciąży.

Porody w nietypowych miejscach. To wydarzyło się naprawdę
Porody w nietypowych miejscach. To wydarzyło się naprawdę [6 zdjęć]

Większość dzieci przychodzi na świat w szpitalach. Od pewnego czasu jednak zainteresowaniem wśród kobiet

zobacz galerię

Ebony zaprzeczyła, ponieważ nie miała pojęcia, że faktycznie spodziewa się dziecka. W szpitalu Royal Oldham po zrobieniu badań, lekarze zdecydowali się wprowadzić Ebony w stan śpiączki farmakologicznej.

Zobacz film: "Urodziła w aucie. Ojciec wszystko filmował"

Wtedy też dowiedzieli się, że dziewczyna jest w ciąży.

2. Cesarskie cięcie i wybudzenie ze śpiączki

U Ebony zdiagnozowano stan przedrzucawkowy, który powoduje m.in. nadciśnienie tętnicze. To stan niebezpieczny zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Lekarze podjęli więc decyzję o cesarskim cięciu i próbie uratowania dziecka Ebony.

3 grudnia na świat przyszła mała Elodie. Jej mama obudziła się ze śpiączki trzy dni później. Była zszokowana, gdy pielęgniarka przyniosła jej córkę. Myślała, że to pomyłka.

W wywiadzie dla ''The Sun'' mówiła, że zobaczenie córki było surrealistyczne. Ebony nie myślała o dzieciach i nie planowała ich w najbliższych latach. Nie sądziła, że będzie młodą matką.

3. Ciąża, o której nie wiedziała

18-letnia Ebony nie wiedziała, że jest w ciąży. Regularnie miesiączkowała, nie miała też żadnych objawów świadczących o tym, że w jej ciele rozwija się nowe życie. Ominęły ją mdłości, a jej brzuch był tylko minimalnie powiększony. Nawet nie zwróciła na to uwagi.

Jak to możliwe, że urodziła zdrowe dziecko? Okazało się, że nastolatka cierpi na rzadkie zaburzenie - ma podwójną macicę. W części znajdującej się z tyłu rozwijało się dziecko.

Dopiero napad choroby sprawił, że dziecko zaczęło się ruszać. Uwypuklenie, które powstało na brzuchu nastolatki zwróciło uwagę ratowników medycznych.

Według lekarzy fakt, że Ebony donosiła dziecko i je urodziła, jest prawdziwym cudem. Często kobiety z dwoma macicami mają problem z utrzymaniem ciąży.

13 grudnia Ebony i Elodie wróciły razem do domu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze