Trwa ładowanie...

Nietypowy poród. Zdarza się raz na sto tysięcy (WIDEO)

Avatar placeholder
25.01.2021 20:28

Poród to dla kobiety jednocześnie niesamowite i wstrząsające przeżycie. O tym, że się zbliża, świadczą sygnały dawane przez ciało - skurcze, odejście wód płodowych i inne. Czasem jednak, w rzadkich przypadkach, nie dochodzi do pęknięcia worka owodniowego i płyny nie wyciekają na zewnątrz.

Worek odwodniowy otacza płód od pierwszych tygodni ciąży. W nim dziecko rozwija się i rośnie. Ściany owodni stanowią barierę dla bodźców i drobnoustrojów z zewnątrz. Po ok. 9 miesiącach, gdy dziecko przychodzi na świat, worek pęka.

Poród w domu kontra poród w szpitalu
Poród w domu kontra poród w szpitalu [5 zdjęć]

Jeszcze na początku XX wieku kobiety ciężarne rodziły w domu i nikt się temu nie dziwił. Dzisiaj, gdy

zobacz galerię

Czasem jednak chodzi do sytuacji, że tak się nie stanie. Noworodek urodzony w nienaruszonym worku owodniowym nie zdaje sobie sprawy z tego, że przyszedł na świat. Wciąż jest zamknięty w swojej bezpiecznej ''bańce''. Zaczyna oddychać dopiero, gdy worek zostanie usunięty.

Takie dzieci nazywane są ''w czepku urodzone''. W ich przypadku przysłowie dokładnie opisuje stan w jakim przychodzą na świat. Dawniej wierzono, że narodziny w błonach owodniowych zwiastują szczęście, powodzenie i pomyślność w życiu.

Dużo dobrych rzeczy spotka więc Noah. Zobacz WIDEO i dowiedz się więcej na temat momentu, w którym chłopiec przyszedł na świat. Taki poród zdarza się raz na sto tysięcy przypadków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze