Naprawmy nóżki Sebastiana!

Mama miała urodzić zdrowego synka, jednak już podczas porodu okazało się, że z Sebastiana zdrowiem jest coś nie tak. Chłopczyk przeszedł zamartwicę okołoporodową i teraz jego nóżki nie są sprawne.

1. Potrzebna pomoc!

Diagnoza, która została postawiona po przyjściu na świat Sebastiana spędzała rodzicom sen z powiek – przepuklina oponowo-rdzeniowa. Po zabiegu zamknięcia przepukliny, wszystko zdawało się, że będzie już dobrze. Jednak roczne dziecko w dalszym ciągu nie siadało, tym bardziej nie chodziło.

siepomaga.pl
siepomaga.pl

Zobacz film: "Jak zaaranżować pokój dla niemowlaka?"

Choroba postąpiła bardzo szybko, wywołała niedowład obu kończyn dolnych oraz deformację stóp. Wpłynęła także na rozwój intelektualny dziecka, gdyż ma lekki stopień upośledzenia. W jej następstwie doszło także do dysfunkcji zwieraczy.

Konieczna jest operacyjna korekcja stóp, których deformacja postępuje. Refundowana operacja będzie mogła się odbyć jednak dopiero za 4 lata, a to o cztery za późno.

Jednak to wszystko to nie koniec nieszczęść, które spadły na tę rodzinę. Nóżka chłopczyka zaczęła się wykręcać na skutek sztywności i niedostosowania więzadeł. Zaistniała potrzeba przeprowadzenia operacji, polegającej na nacięciu ścięgna Achillesa. Najbardziej optymalny czas na jej wykonanie mija w momencie ukończenia 12 roku życia. Dla 7-letniego Sebastiana nie zostało bardzo wiele czasu.

siepomaga.pl
siepomaga.pl

Niestety koszty operacji przerastają w dużym stopniu możliwości finansowe rodziny. Dzięki nim Sebastian mógłby utrzymać nogi w prawidłowej pozycji, chodzić, biegać i uczęszczać razem z rówieśnikami do szkoły.

Na cel operacji stóp końsko - szpotawych zostało zebranych 6 156,27zł, jednak brakuje wciąż 4 443,73zł. Brakuje tak niewiele, pomóżmy razem Sebastianowi! Wszelkich informacji można uzyskać pod adresem https://www.siepomaga.pl/salachna

Liczy się każda pomoc.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.