Najpopularniejsze misie w Polsce

Historia pluszowego misia sięga 1902 roku, kiedy produkcją tego typu zabawek zajęła się amerykańska firma Ideal Toy. Od tamtej pory miś zdobywał coraz większą popularność, stając się ulubioną maskotką dzieci na całym świecie oraz bohaterem książek, bajek i filmów animowanych. Poznajcie najpopularniejsze misie w Polsce.

Miś o „bardzo małym rozumku”

Kto z nas nie zna przygód Kubusia Puchatka? Już jako dzieci śledziliśmy z zapartym tchem przygody tego sympatycznego misia i jego oddanych przyjaciół: Krzysia, Prosiaczka, Tygryska itd.

Polecane wideo:

Twórcą tego popularnego bohatera był brytyjski pisarz A. A. Milne. Pierwsza książka o Kubusiu Puchatku została wydana 14 października w 1962 r., kolejna ‒ zatytułowana „Chatka Puchatka” ‒ w 1928 roku. Tworząc postać głównego bohatera swojej opowieści, autor odwoływał się do prawdziwych wydarzeń. Pierwowzorem Kubusia Puchatka była maskotka, którą pisarz podarował na urodziny swojemu synowi. Pluszowy miś stał się inspiracją do napisania książki, która wpisała się do klasyki literatury dziecięcej i doczekała się wielu tłumaczeń, ekranizacji oraz adaptacji teatralnych. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się filmy animowane wyprodukowane przez studio The Walt Disney Company.

Misie popularne w Polsce

Miś to zabawka, która jest ponadczasowa i uniwersalna. Pasuje zarówno dla chłopców jak i dziewczynek, a nawet na prezent dla dorosłej osoby.

Mityczne misie

Kto z nas nie marzył o tym, żeby poznać sekretną recepturę soku z „gumijagód”? Był to główny napój bohaterów bajki Walta Disneya, którzy wyglądem przypominali niedźwiadki. Tytułowe Gumisie są świadkami niezwykłych wydarzeń, jakie mają miejsce w królestwie Dunwyn.

Dzięki nim przenosimy się do czasów średniowiecznych i świata pełnego ogrów, smoków i dziwnych stworów. Serial o mitycznych misiach był wyświetlany kilkakrotnie przez Telewizję Polską i zyskał duże grono najmłodszych odbiorców.

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Ok. 1957 roku pisarz Czesław Janczarski oraz ilustrator Zbigniew Rychlicki wpadli na pomysł stworzenia Misia Uszatka. Początkowo był on bohaterem opowiadań, które ukazywały się w miesięczniku skierowanym do dzieci w wieku przedszkolnym „Miś”. Największą popularność zdobył jednak serial animowany, emitowany przez Telewizję Polską w latach 1975-1987. W rankingu najchętniej oglądanych rodzimych animacji znalazł się na drugim miejscu, tuż za serią o Bolku i Lolku. Przygody misia i jego przyjaciół z lasu okazały się wielkim sukcesem nie tylko w naszym kraju. Gościły one także na ekranach m.in. w Finlandii, Holandii, Japonii oraz na Węgrzech.

Miś, co zawsze śpiewać chciał

Znanym i lubianym misiem był Colargol. Został stworzony przez francuską pisarkę Olgę Pouchine. Serial został wyprodukowany przez polską wytwórnię filmową Se-Ma-For z siedzibą w Łodzi. Przygody bohatera, który uwielbiał śpiew i podróże emitowane były w dwudziestu krajach.

Na tych bajkach wychowało się wiele pokoleń młodych Polaków. Popularny bohater książek i filmów animowanych doczekał się swojego święta. 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dla wielu z nich nie jest on tylko zwykłą maskotką. To przede wszystkim symbol, przywołujący najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Melisa

Pati518 • ostatni post 3 tygodnie temu

1

Po porodzie

~młoda mama oli • ostatni post 3 tygodnie temu

3
Artykuły Zabawki dla niemowlaka
Zabawki dla niemowlaka

Prawda o pluszowym misiu

Prawda o pluszowym misiu

Pluszowy miś Pluszowe misie to nieodłączne towarzysze zabaw dzieci na całym świecie.

Zabawki dla niemowlaka

Zabawki dla niemowlaka - grzechotki

Zabawki dla niemowlaka - grzechotki

Wybór zabawek dla dzieci jest ogromny i nietrudno jest pogubić się w ich gąszczu. Producenci prześcigają się w wymyślaniu wzorów, faktur i kolorów, które w zawrotnym tempie zmieniają się pod wpływem następujących trendów.

Zabawki dla niemowlaka

Misie popularne w Polsce

Misie popularne w Polsce

Miś - uniwersalna zabawka Miś to zabawka, która jest ponadczasowa i uniwersalna. Pasuje zarówno dla chłopców jak i dziewczynek, a nawet na prezent dla dorosłej osoby.

Zabawki dla niemowlaka

Stolik edukacyjny

mikrofonem. Żywa kolorystyka, liczne detale oraz ruchome elementy z pewnością zainteresują twojego malucha. Zabawki stymulujące rozwój dziecka Aktywny

Zabawki dla niemowlaka

Poznaj ubranko-otulanko

, czym jest ubranko-otulanko. Ubranka-otulanka to pomysłowe zabawki, które mają w środku miejsce na butelkę ze smoczkiem lub bidon. Miękki pluszak (...) w kształcie zwierzaka ułatwia dziecku samodzielne trzymanie butelki, a do jej opróżniania...

Zabawki dla niemowlaka

Zabawki interaktywne i ich pozytywny wpływ na niemowlę

Wielu rodziców o zakupie zabawki interaktywnej myśli już w chwili kompletowania wyprawki. Czym są tego rodzaju produkty i jaki mają wpływ (...) na rozwijające się niemowlę? Zabawki interaktywne w ostatnich latach biją...

Zabawki dla niemowlaka

Książki dla niemowląt

Wydaje się, że kupowanie książek niemowlętom nie ma sensu. Nic bardziej mylnego. Dla prawidłowego rozwoju malucha, konieczna jest właściwa stymulacja różnego rodzaju zmysłów. Czytanie książeczek nawet niemowlętom przyczynia się do budowania więzi z dzieckiem....

Zabawki dla niemowlaka

Maty edukacyjne dla niemowląt

bobasy wyciągają rączki w kierunku wiszących pluszaków, by je chwycić. Kiedy zabawki z czasem znudzą się dziecku, można je wymieniać na inne. Dlaczego (...) zabezpieczającego płotka - mata staje się minikojcem. Na pałąkach przywieszone...

Zabawki dla niemowlaka

Co w prezencie dla malca?

Wybierasz się w odwiedziny lub na urodziny do znajomych czy rodziny z małym dzieckiem i zastanawiasz się, jaki prezent wybrać? Pomyśl o praktycznej zabawce, takiej jak Ubranko-otulanko zaprojektowane przez Anię Dereszowską. Niejedni wujkowie, dziadkowie...