Trwa ładowanie...

Najlepsze śniadanie dla dzieci

Jajka są najlepszą propozycją na śniadanie dla dzieci, ponieważ hamują głód na dłużej – twierdzą naukowcy. Uczniowie, którzy jedli je z rana, zmniejszali liczbę spożywanych kalorii podczas lunchu o 70 proc. To z kolei zapobiega otyłości.

Zobacz film: "Przekarmianie dzieci"

Badania przeprowadzone na University of Pennsylvania School of Nursing pokazały, że jedzenie jajek na śniadanie, zamiast płatków lub owsianki, sprawi, że dzieci bedą syte na dłużej.

10 korzyści z jedzenia jaj
10 korzyści z jedzenia jaj [10 zdjęć]

Jedno jajko jest źródłem wielu składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu,

zobacz galerię

Badania, których wyniki opublikowano w czasopiśmie naukowym ''Eating Behaviours'', przeprowadzono z udziałem grupy 40 dzieci w wieku 8–10 lat, które spożywały śniadanie mające 350 kalorii – były to jajka, owsianka lub płatki.

Uczniowie następnie ćwiczyli aż do lunchu. Potem pytano ich o poziom głodu w czasie od śniadania do lunchu, a rodzice prowadzili dziennik, zapisując w nim to, co jadły ich pociechy.

Badania pokazały, że dzieci, które jadły na śniadanie jajka, zmniejszyły liczbę przyjmowanych kalorii w porze lunchu o 70, co przekłada sie na około 4 proc. dziennej dawki kalorii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza