Trwa ładowanie...

Myślała, że przytyła przez pracę w McDonald's. Dopiero podczas porodu zorientowała się, że jest w ciąży

Brytyjka, aż do porodu nie zdawała sobie sprawy, że będzie miała dziecko. Ciąża nie dawała żadnych oznak. 21-latka miała regularne miesiączki, a parę dodatkowych kilogramów, tłumaczyła nową pracą. "To był szok zostać mamą z dnia na dzień" - opowiada Daisy Young.

Zobacz film: "Nie nakrywaj wózka pieluchą"

1. Ból brzucha okazał się objawem porodu

Daisy Young postanowiła zgłosić się do szpitala, kiedy zaczął ją boleć brzuch. 21-latka zamarła z zaskoczenia, kiedy usłyszała diagnozę. Lekarze zrobili młodej kobiecie USG, które wykazało, że jest w 38. tygodniu ciąży i właśnie zaczęła rodzić.

Daisy nie wiedziała, że jest w ciąży
Daisy nie wiedziała, że jest w ciąży (Facebook)

Dziewczyna w szpitalu znalazła się sama. Nie miała jak skontaktować się ze swoimi rodzicami, którzy mieszkają w Crook w hrabstwie Durham. Dopiero po porodzie poinformowała ich, że zostali właśnie dziadkami.

2. Ciąża bez objawów

"Miałam bóle brzucha, które powoli się nasilały, więc pomyślałam, że powinnam iść do szpitala – wspomina Daisy. – Poprosiłam moją przyjaciółkę, żeby nawet nie parkowała, po prostu mnie podrzuciła".

Pielęgniarka w szpitalu zapytała Daisy, czy mogła zajść w ciążę? Odpowiedź brzmiała "nie", bo jak twierdzi Daisy, zawsze stosuje antykoncepcję. Personel medyczny jednak postanowił przeprowadzić ciążowy test.

"Wtedy po raz pierwszy usłyszałam, że jestem w ciąży. Potem wszystko działo się bardzo, bardzo szybko – opowiada Daisy. - Wysłali mnie na badanie, które potwierdziło, że przyczyną bólu brzucha jest poród. Powiedzieli mi, że mam około 5 cm rozwarcia i moje dziecko niedługo przyjedzie na świat".

Deisy przyznaje, że była przez cały czas w szoku. "Cały czas myślałam: o mój Boże, już mam dziecko".

3. Wyluzowane dziecko

Elijah John urodził się o 18:48, niespełna cztery godziny po odkryciu, że Deisy jest w ciąży. Dziecko ważyło 2,75 kg i jest całkowicie zdrowe.

Deisy wciąż nie może zrozumieć, jak przez tyle miesięcy ciąża nie dała żadnych objawów. 21-latka miała nawet regularne miesiączki. Rodzina dziewczyny myśli, że ciąża mogła nie być widoczna ze względu na wysoki wzrost Daisy.

"Szokiem było zostać mamą z dnia na dzień – wyznaje Daisy. – Syn zmienił moje życie na lepsze. Od razu pokochałam go niesamowicie. Eliasz jest cudownym dzieckiem i jest tak wyluzowany, co wiele tłumaczy!" – dodaje.

Zobacz także: Niespodziewany poród. Kobieta zaczęła rodzić, mimo że brała tabletki antykoncepcyjne, a 4 testy ciążowe wyszły negatywnie

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.