Trwa ładowanie...

Miejsca dzieci - Wrocław

Miejsca dla dzieci to takie miejsca, gdzie najmłodsi mogą poczuć się bezpiecznie. Są one specjalne dostosowane do dziecięcych potrzeb. We Wrocławiu są takie miejsca dla dzieci, które pozwalają rodzicom na chwilę czasu dla siebie lub na spędzenie czasu z dzieckiem na zabawie. Oprócz tego rodzice powinni znać miejsca przyjazne dla dzieci, czyli oferujące usługi ułatwiające pobyt tam z dzieckiem. Poniżej informator dla dzieci i rodziców o miejscach dla dzieci, które można znaleźć we Wrocławiu.

Zobacz film: "Jak zadbać o prawidłowe relacje z dzieckiem?"

spis treści

1. Miejsca dla dzieci we Wrocławiu

Miejsca dla dzieci, oferujące specjalnie dla nich rozrywkę i miło spędzony czas, to przede wszystkim domy zabaw. Są to instytucje przypominające przedszkola. Są one jednak prywatne, oferują często także zajęcie dla rodziców. Rodzice mogą pozostawić dziecko pod opieką domu zabaw, a sami często mają do dyspozycji kawiarnię lub inne miejsce do zrelaksowania się.

Takie miejsca dla dzieci organizują także przyjęcia i urodziny dla maluchów. Często zapewniają również kawiarnię dla rodziców, aby mogli odpocząć, kiedy dziecko bawi się w bezpiecznym otoczeniu. Ośrodki tego typu można nazwać ośrodkami rodzinnymi, gdyż zapewniają relaks zarówno rodzicom jak i dzieciom.

Place zabaw organizowane w centrach handlowych lub w specjalnie wydzielonych miejscach różnią się od tych zwykłych, na podwórkach. Są one bezpieczne nawet dla małych dzieci, a często jest tam nawet zapewniona profesjonalna opieka. Oczywiście, rodzice mogą tam też spędzić czas z dzieckiem.

Miejsca dla dzieci we Wrocławiu mogą być także wyspecjalizowanymi ośrodkami, oferującymi wspomaganie rozwoju konkretnych umiejętności dzieci. Są to na przykład:

 • ośrodki i przedszkola sportowe, oferujące zabawy wspomagające rozwój motoryczny dziecka (np. Sportlandia);
 • ośrodki i przedszkola językowe, oferujące zajęcia z różnych języków, oczywiście dostosowane do możliwości małych dzieci (ELE Kids);
 • ośrodki taneczne, oferujące zajęcia muzyczne, rytmikę, a także naukę tańca (np. Balerinka);
 • ośrodki artystyczne, rozwijające zdolności plastyczne dzieci (np. Kraina Wyobraźni);
 • ośrodki matematyczne, oferujące zajęcia rozwijające zdolności matematyczne i logiczne (np. Math Riders).

2. Hotel przyjazny dzieciom

Inne miejsca przyjazne dzieciom to miejsca zorganizowane w taki sposób, że pójście tam z dzieckiem jest przyjemnością. Zapewniają potrzebne młodym rodzicom i ich dzieciom udogodnienia, np.:

 • miejsce na odstawienie wózka,
 • pomieszczenia do karmienia piersią i przewijania,
 • przewijaki.

Hotel przyjazny dzieciom może także oferować specjalnie wydzielone miejsce do spania dla małego dziecka, nie tylko łóżeczko. Przygotowywanie posiłku dla dziecka także powinno być ułatwione za pomocą specjalnych aneksów kuchennych. Takie udogodnienia są dostępne np. w hotelu The Granary.

3. Restauracja przyjazna dzieciom

We Wrocławiu można znaleźć kawiarnie i restauracje przyjazne dzieciom. Niektóre są bardzo wyspecjalizowane, z myślą o rodzicach łączą w sobie miejsce posiłku, relaksu a nawet szkoleń czy warsztatów dla rodziców, zabawy tematyczne dla dzieci w specjalnych kącikach do zabawy, a także zakupów, jak np. Mam Czas Cafe & Baby Shop. W takich miejscach są także organizowane przyjęcia i urodziny, zajęcia dla dzieci, np. rozwijające ich muzykalność.

Każda restauracja może być przyjazna dzieciom, pod warunkiem, że zapewnia:

 • stolik do przewijania niemowląt,
 • miejsce na odstawienie wózka,
 • miejsce na drzemkę dla dzieci,
 • menu dla dzieci,
 • specjalne miejsce do zabawy z małym stolikiem, kredkami i kartkami papieru.

Miejsca przyjazne dzieciom nie muszą mieć słowa "kids" w nazwie. Hotele, restauracje, kawiarnie coraz częściej biorą pod uwagę potrzeby rodziców z małymi dziećmi i starają się je zaspokajać.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.