Trwa ładowanie...

Sale zabaw

Sale zabaw to specjalne miejsca dla dzieci, które gwarantują maluchom moc wrażeń i atrakcji. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób zorganizować dziecku wolny czas, sala zabaw będzie doskonałym wyborem. Nie ślęcz z maluchem przed telewizorem, odgoń go sprzed ekranu komputera! Lepiej zapewnij mu pozytywną dawkę ruchu w sali zabaw. Dziecko będzie mogło spożytkować swoją energię na zabawie, a ty odpoczniesz przy filiżance kawy, patrząc na zadowolonego brzdąca.

Zobacz film: "Wybór odpowiedniego przedszkola"

1. Sala zabaw dla dzieci

Sale zabaw zazwyczaj są przeznaczone dla dzieci w wieku od pierwszego do dwunastego roku życia. Przed wejściem do sali zabaw należy przeczytać jej regulamin. Zwykle prosi się maluchy o zdjęcie obuwia i pozostawienie w szatni wartościowych rzeczy, np. zegarków, które podczas igraszek z rówieśnikami mogłyby przez przypadek ulec zniszczeniu. Sala zabaw to znakomity sposób na wesołe i bezpieczne wypełnienie czasu dzieci, a jednocześnie okazja dla rodziców do wytchnienia i odpoczynku. Maluchy w sali zabaw mogą aktywnie spożytkować swoją energię, ćwiczyć zdolności motoryczne i koordynację ruchową oraz integrować się z innymi dziećmi.

Sala zabaw zapewnia dzieciom radosne chwile. W dużych miastach w Polsce powstaje coraz więcej centrów rodzinnej rozrywki, w których znajdują się sale zabaw dla dzieci. Jeśli nie wiesz, gdzie w pobliżu twojego miejsca zamieszkania mieści się sala zabaw dla dzieci, możesz skorzystać z przeglądarki internetowej. W Internecie na pewno znajdziesz potrzebne ci informacje: godziny otwarcia sali, ceny i mapkę dojazdu do konkretnego miejsca.

2. Wyposażenie sali zabaw dla dzieci

Sala zabaw jest miejscem dla dzieci, które musi spełniać określone standardy i wymogi bezpieczeństwa. Jest to zazwyczaj przestronne, klimatyzowane pomieszczenie z atrakcjami dla dzieci, takimi jak: baseny z piłeczkami, zjeżdżalnie tubowe spiralne albo proste, ściany wspinaczkowe, ruchome wiszące mostki, trampoliny do skakania, tajemnicze labirynty czy automaty do gier. Sala zabaw podzielona jest zazwyczaj na poszczególne kąciki z oddzielnymi atrakcjami. Można w niej znaleźć strefę zabaw dla najmłodszych, gdzie nawet niemowlęta mogą pod okiem rodziców bezpiecznie się bawići doskonalić swoje umiejętności.

Wyposażenie sali zabaw dobierane jest w trosce o walory edukacyjne i bezpieczeństwo każdego dziecka. Do dyspozycji najmłodszych szkrabów są:

  • wolnostojące zestawy zabawkowe z minizjeżdżalniami;
  • miękkie, duże klocki z gąbki;
  • plastikowe elementy do budowania małych konstrukcji;
  • piłki do skakania;
  • bujaki i samochodziki;
  • kule wspinaczkowe;
  • foteliki dmuchane itp.

Niektóre sale zabaw podzielone są na oddzielne, specjalnie przygotowane salki o konkretnym wystroju wnętrza, np. salka „Podwodny Świat”, salka „Kosmos” czy salka „Piknik”. Podczas gdy maluchy dokazują, bawiąc się i korzystając z mnóstwa atrakcji, rodzice mogą spędzić kilka wolnych chwil w kulinarnym kąciku czy barze na filiżance kawy i ciastku. Zwykle miejsce dla dorosłych usytuowane jest w taki sposób, by rodzice mieli swoje szkraby w zasięgu wzroku i w razie potrzeby mogli zainterweniować. Opiekunowie mają na salę zabaw wstęp wolny.

Sale zabaw zwykle oferują również możliwość zorganizowania przyjęcia urodzinowego czy innej imprezy okolicznościowej dla dziecka. Wystarczy tylko wcześniej ustalić wszystko, tzn. ile będzie dzieci, jak długo ma trwać przyjęcie, z jakich atrakcji mogą korzystać maluchy, w jakim wieku będą dzieciaki itp. Po ustaleniu szczegółów wypada tylko czekać na odpowiedni dzień, by zaskoczyć dziecko fantastyczną niespodzianką.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.