Między nimi jest 37 lat różnicy. Teraz planują dziecko
Duża różnica wieku w związku często jest powodem uszczypliwych komentarzy i hejtu. Tym bardziej, jeśli para zaczyna starać się o dziecko. Wtedy pojawiają się uwagi, że zamiast rodzica dziecko ma kolejną babcię lub dziadka. Tak też jest w przypadku tej pary, którą dzieli 37 lat różnicy.
1. Związek z dużą różnicą wieku
61-letnia Cheryl McGregor wychowała siedmioro dzieci, doczekała się również siedemnaściorga wnucząt. Jednak mimo tak licznej rodziny, kobieta czuła się bardzo samotna, lecz nigdy nie zrezygnowała z ponownego zamążpójścia.
Kiedy więc w 2020 roku po kilku latach spotkała znajomego z poprzedniej pracy Qurana McCaina, coś między nimi zaiskrzyło i szybko się pobrali. Związek jednak wzbudza wiele kontrowersji, ponieważ między Cheryl, a jej mężem jest 37 lat różnicy.
Niestety para często spotyka się z hejtem. Ludzie zarzucają Koranowi, że spotyka się z babcią. Cheryl i Quran jednak zaznaczają, że nie różnią się od innych kochających się par.
Na szczęście rodzina pary bardzo ich wspiera, mimo że początkowo dzieci Cheryl nie były zachwycone nowym ojczymem. Quran jest bowiem młodszy od najmłodszego dziecka swojej żony. Ona natomiast jest zaledwie sześć lat młodsza od jego babci.
2. Późne rodzicielstwo
Para zdaje się tym nie przejmować i obecnie planuje powiększenie rodziny. Niestety ze względu na wiek Cheryl, naturalne metody zapłodnienia nie wchodzą już w grę. Dlatego też postanowili rozważyć adopcję lub zwrócić się do surogatki.
- Wolimy macierzyństwo zastępcze, jednak zdarzają się różne komplikacje prawne na długo po urodzeniu dziecka – powiedział Quran. - W przypadku adopcji szukamy dwurasowego dziecka, aby czuło się z nami związane – dodał.
Cheryl ma świadomość, że jest znacznie starsza od męża i nadejdzie czas, kiedy to on będzie jedynym rodzicem dla ich dziecka. Oboje są na to przygotowani.
- Rozumiemy, że nie będę dla naszego dziecka tak długo, jak Quran, ale wierzę w niego – wyjaśniła Cheryl. - Jeśli mnie zabraknie, wierzę, że będzie wspaniałym ojcem – dodała.
3. Duża różnica wieku między rodzicami
Psychologowie zwracają uwagę, że to czy związek z dużą różnicą wieku przetrwa, zależy głównie od dojrzałości emocjonalnej obu parterów, ponieważ ich relacje są tak samo narażone na kryzysy, jak związki z rówieśnikami. W gruncie rzeczy kluczem do sukcesu nie jest sam wiek, a dzielenie poglądów, celów, oczekiwań i wartości życiowych.
- Młodym mężczyznom imponuje, że starsze kobiety są niezależne finansowo i wiedzą, czego chcą. Mają doświadczenie życiowe, wiele już osiągnęły, zwykle prowadzą ustabilizowany tryb życia i mają ściśle określone cele. Co natomiast może zaoferować starszej kobiecie młodszy mężczyzna, oprócz atrakcyjności i wydolności seksualnej? Możliwość przeżycia przygody, energię, elastyczność, większe możliwości adaptacyjne, np. młodzi panowie są zwykle bardziej skłonni, by zmienić pracę czy miejsce zamieszkania – tłumaczy dla WP Parenting psycholog Kamila Korcz.
Natomiast jeśli chodzi o powiększanie rodziny w późnym wieku, naukowcy są zgodni: późne rodzicielstwo jest obarczone większym ryzykiem. Im później zaczynamy myśleć o założeniu rodziny, tym większe ryzyko niepłodności, poronienia lub poczęcia dziecka z różnymi zaburzeniami m.in. zespołem Downa, czy Edwardsa.
Do tego dochodzą kwestie związane z długością życia jednego z rodziców. Dziecko może spotykać się z wyśmiewaniem ze strony rówieśników, że zamiast taty przychodzi po niego dziadek. Musi też być przygotowane, że jego rodzic będzie mniej sprawny niż rodzice jego kolegów. To wszystko składa się na decyzje, które muszą podjąć rodzice, zanim zaczną planować powiększenie rodziny.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl