Trwa ładowanie...

Mężczyźni malują usta na różowo. Czym jest #pinkchallenge?

Czy w ostatnich dniach widzieliście na ulicy, w mediach społecznościowych, czy telewizji mężczyznę z ustami pomalowanymi na różowo? To nic dziwnego, to po prostu nowe, ważne wyzwanie #pinkchallenge! W tym przypadku to znak, dzięki któremu mężczyźni solidaryzują się z kobietami chorymi na raka szyjki macicy, a także sposób na przypomnienie innym kobietom o badaniach profilaktycznych.

Zobacz film: "Katar u niemowlaka"

1. pinkchallenge

Od 22 do 28 stycznia 2017 roku jest obchodzony Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. W tych dniach najważniejsze jest propagowanie wśród kobiet regularnych badań. Pink challenge to odważny projekt, który swoją formą ma właśnie zwrócić uwagę społeczeństwa i przypomnieć wszystkim kobietom, jak bardzo ważne jest ich zdrowie i jak wiele daje regularne badanie się.

Akcja #pinkchallenge - walka z rakiem szyjki macicy
Akcja #pinkchallenge - walka z rakiem szyjki macicy (blog.euroimmun.pl)

Czynnikami ryzyka, które mogą wpływać na rozwój tej choroby jest m.in.: zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), wiek pomiędzy 45 a 55 r.ż.,wczesne rozpoczęcie życia seksualnego, duża liczba partnerów seksualnych, duża liczba odbytych porodów, palenie papierosów, stwierdzona wcześniej zmiana patologiczna w badaniu cytologicznym.

Na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia można znaleźć wykazy placówek realizujących etap podstawowy, etap diagnistyczny, a także etap pogłębionej diagnostyki w programie profilaktyki raka szyjki macicy na terenie całej Polski. Sprawdź gdzie możesz udać się na badania i zrób to jak najszybciej.

Nie bądź obojętny. Jeśli chcesz dołączyć do akcji PINK LIPS PROJECT organizowanej przez Euroimmun po prostu pomaluj usta na różowo. Zrób sobie zdjęcie. Opublikuj je i pomóż nam nagłośnić akcję! Podejmuję wyzwanie #pinkchallenge!

PINK LIPS PROJECT
PINK LIPS PROJECT (blog.euroimmun.pl)

To musisz wiedzieć

#pinkchallenge
#pinkchallenge (blog.euroimmun.pl)

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.