Trwa ładowanie...

Matka była zbulwersowana słowami mężczyzny. "Cukierków już ci wystarczy świniaczku"

Avatar placeholder
02.11.2022 16:59
Tak nazwano jej dziecko
Tak nazwano jej dziecko (Getty Images/ Facebook)

To miała być tylko przyjemna, halloweenowa zabawa, jednak oceniający komentarz pewnego mężczyzny zakłócił świętowanie. "Nie pozdrawiam Pana, który wczoraj na Halloween, dał mojemu dziecku mielonkę, ze słowami "cukierków już ci wystarczy świniaczku" - napisała zbulwersowana mama w mediach społecznościowych.

Halloween
Halloween (Getty Images)

1. "Cukierek albo psikus"

Z roku na rok święta zapożyczone z Zachodu są coraz chętniej i powszechniej obchodzone także u nas. Jednym z najlepszych przykładów takiego "zapożyczenia" jest Halloween, inaczej nazywane Wigilią Wszystkich Świętych.

W Polsce pojawiło się w latach 90. i z roku na rok zdobywa coraz szerszą rzeszę zwolenników.

Dzieci czasami już kilka tygodni wcześniej kompletują swoje straszne przebrania, by 31 października wyjść na ulice i zapytać - "cukierek albo psikus".

Czemu ma służyć to pytanie?

Najprościej mówiąc - zdobyciu słodyczy. Zabawa polega na tym, że dzieci chodzą po domach z koszyczkiem lub torbą i proszą napotkane osoby o słodycze. Jeśli domownicy nie mają nic słodkiego, dzieci mogą zrobić im zabawny żarcik.

2. Bulwersujący komentarz

To właśnie w ten sposób pewien maluch chciał celebrować Halloween. Niestety oceniający komentarz zapewne odebrał mu całą radość świętowania. Bulwersującą sytuację postanowiła opisać mama dziecka w mediach społecznościowych.

"Nie pozdrawiam Pana, który wczoraj na Halloween, dał mojemu dziecku mielonkę, ze słowami "cukierków już ci wystarczy świniaczku" - czytamy na Facebooku.

Bulwersujący komentarz
Bulwersujący komentarz (Facebook)

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że taki komentarz może bardzo mocno zranić - szczególnie najmłodszych, którzy żyjąc w erze wyidealizowanych zdjęć i poprawionych w programach graficznych twarzy i sylwetek mają mnóstwo kompleksów.

Badania pokazują, że swoje ciało krytycznie oceniają już uczniowie szkół podstawowych. Kilkuletnie dziewczynki wyznają, że chciałyby być szczuplejsze, a chłopcy - wyżsi i umięśnieni.

Zmagające się z kompleksami i niską samooceną dzieci bardzo łatwo zranić, dlatego zastanówmy się, zanim skomentujemy czyjś wygląd, a najlepiej kierujmy się zasadą - komentujmy tylko wtedy gdy koś zapyta nas o opinię.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze