Mama w Walentynki

Dziś piękny dzień dla wszystkich zakochanych. Tak, tak – to dotyczy także Was, drogie mamy. To, że nie jesteście już nastolatkami, wcale nie oznacza, że nie będziecie mogły radośnie obchodzić tego dnia. Historia Walentynek sięga już czasów starożytnego Rzymu – chodzi tu jednak bardziej o chrześcijański kult Świętego Walentego. Dzień zakochanych (i jego świętowanie) to zwyczaj iście pogański i bardziej związany z XV wiekiem. Od tego czasu celebruje się święto miłości właśnie w lutym, co ma prawdopodobnie koneksje z łączeniem się w tym czasie ptaków w pary.

Polecane wideo:

Jest 14 lutego.

Co robi tego dnia każda mama? Standardowo: przewijanie, karmienie, spacer, zakupy, obiad, czekanie na partnera… Dzień, jak co dzień… a jednak – tak samo być nie musi! Dziś niech każda mama zrobi coś szalonego, coś „zakochanego”, miłosnego, takiego „nastolatkowego”.

Jak zaskoczyć partnera?

O ile twój ukochany wcześniej nie zaskoczy ciebie, możesz się trochę pobawić i:

  • kup wielkie czerwone serce – może to być poduszka, lizak, kartka i połóż w widocznym miejscu,
  • zabaw się w „manufakturę” i sama zrób walentynkę – jeśli macie starsze dziecko, zabawa może być podwójna,
  • załatw stolik w restauracji, pójdźcie tam nawet z maluchem – w lokalach obowiązuje całkowity zakaz palenia, więc przez te kilka godzin malcowi nic się nie stanie,
  • jeśli nie restauracja, sama zrób kolację, udekoruj stół, zaangażuj w to pociechę, jeśli oczywiście maluszek jest już do tego już zdolny – powycinajcie serca z papieru, udekorujcie „walentynkowo” pokój, dajcie się ponieść wyobraźni,
  • jeśli masz opiekę dla dziecka, pole manewru jest większe i możesz załatwić bilety do kina, teatru,
  • ubierz się sexy, bądź tego dnia tylko dla niego, bądź po prostu zakochana!

Ot, i cała filozofia.

Walentynki dla mamy

Mama w walentynki nie musi się nudzić. Może być to dzień świetnej zabawy, jeśli twoja pociecha jest już w wieku przedszkolnym. Posiadanie młodszego maleństwa także nie stoi na przeszkodzie, by 14 lutego był spędzony, mówiąc kolokwialnie, fajnie!

Otwórz swoją wyobraźnię i zaszalej! Wycinaj, maluj, ugotuj coś innego, zadbaj o romantyczną atmosferę. No… chyba że zostaniesz wcześniej zaskoczona przez drugą połówkę. Wówczas swoją wyobraźnię przenieś na coś innego…

SZCZĘŚLIWYCH I PEŁNYCH MŁODZIEŃCZEJ MIŁOŚCI WALENTYNEK życzy parenting.pl!

Ewelina Niestrawska-Mazur

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu

Kultura

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Kultura
Kultura

Sylwestrowe przesądy

Sylwestrowe przesądy

Jak to w życiu bywa, przesądów na każdą okazję jest wiele. Powitanie Nowego Roku nie obejdzie się bez nich.

Kultura

Oskar Pill

Oskar Pill

Książka "Oskar Pill i Zakon Medykusów" z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom magii.

Kultura

Alergia na jaja

Alergia na jaja

Alergia na jajka jest jedną z najczęstszych alergii pokarmowych.

Kultura

Postać św.Mikołaja

Postać św.Mikołaja

Przedszkolaki potrafią zadawać naprawdę trudne pytania. Jedno z nich najczęściej pada przed świętami Bożego Narodzenia, a brzmi: „Czy Święty Mikołaj naprawdę istnieje?". Rodzice niejednokrotnie nie wiedzą, co mają odpowiedzieć dziecku.

Kultura

Drzewko choinkowe w Polsce

Drzewko choinkowe w Polsce

Skąd przyszła do nas choinka? Wiadomo skąd! Z lasu! Tylko kto wpadł na pomysł, by przynieść ją stamtąd do domu? Niemcy. Wygląda na to, że szczególnie upodobali sobie ustanawianie nowych tradycji adwentowo-bożonarodzeniowych.