Trwa ładowanie...

Ma 64-lata i urodziła dziecko

Ma 64 lata i właśnie została mamą. Mieszkanka północno-wchodnich Chin jest prawdopodobnie najstarszą kobietą w tym kraju, która urodziła dziecko. Chłopczyk przyszedł na świat w Drugim Szpitalu Uniwersytetu Jilin.

Zobacz film: "Biały szum trzykrotnie skraca czas potrzebny niemowlęciu do zaśnięcia"

1. Ciąża wysokiego ryzyka

64-latka zaszła w ciążę wskutek zapłodniena in vitro. Nowo narodzony chłopczyk jest jej drugim dzieckiem. Pierwsze zginęło w wypadku samochodowym kilka lat temu.

Screen z youtube.com
Screen z youtube.com

Od tamtego czasu kobieta i jej 66-letni mąż zastanawiali się nad kolejnym potomkiem. W końcu zdecydowali się na zapołodnienie pozaustrojowe.

 

Przeczytaj koniecznie

Chłopczyk urodził się zdrowy, choć ciąża jego mamy, z racji wieku, obarczona była wysokim ryzykiem. Teng Hong, ginekolog, który przeprowadził cesarskie cięcie, powiedział "South China Morning Post", że zdrowie kobiety było w niebezpieczeństwie.

 

Chłopczyk po narodzinach ważył 3,7 kg. On i mama czują się dobrze.

 

Screen z youtube.com
Screen z youtube.com
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.