Trwa ładowanie...

Lekarze sugerowali aborcję. Matka nie posłuchała i urodziła zdrowe dziecko

Brytyjka Kimberley James mówi na swoją córeczkę "cud”. Lekarze przekonywali 24-latke, że jej dziecko z powodu wrodzonych wad nie ma szans na przeżycie. Ona jednak nie zdecydowała się na aborcje i urodziła zupełnie zdrowe dziecko.

Zobacz film: "Zaginięcie Madeleine McCann. Teoria prywatnego detektywa"

1. Aborcja a wrodzone wady

Kimberley i Nick Jamesowie są szczęśliwymi rodzicami. Mówią, że są totalnie zakochani w swojej małej córeczce, którą pieszczotliwie nazywają ją "cudownym dzieckiem".

Urodziła zdrowe dziecko. Lekarze sugerowali aborcję
Urodziła zdrowe dziecko. Lekarze sugerowali aborcję

Pierwszy raz lekarze ostrzegli Kimberley, kiedy była w 12 tygodniu ciąży. Podczas badań zaobserwowano, że płód jest niebezpiecznie "nabrzmiały". Zdiagnozowano hydrops fetalis, czyli ciężką postać gromadzenia się płynu przesiękowego w organizmie płodu. W takich przypadkach szanse przeżycia płodu wynoszą zaledwie 10 proc. Kolejne badania ujawniły, że dziecko Kimberley ma również naczyniaka limfatycznego torbielowatego. Jest to wrodzona wada, która najczęściej występuje w okolicy szyi i wygląda jak worek wypełniony płynem. Ta choroba jest jeszcze rzadsza i również może być śmiertelna.

Według lekarzy płód miał minimalne szanse na przeżycie, dlatego Kimberley zasugerowano dokonanie aborcji. Taką opinię usłyszała od 4 fachowców. Jednak Kimberley postanowiła zaufać swojej intuicji i nie przerwała ciąże.

2. Wady zniknęły same

Poród trwał 13 godzin. Kiedy Penelope przyszła na świat, wszyscy byli oszołomieni. Okazało się, że dziewczynka jest okazem zdrowia, a obie zagrażające jej życiu choroby zniknęły, zanim Kimberley zaczęła rodzić.

"Penelope oparła się wszelkim przeciwnościom. Jesteśmy w niej tak zakochani i bardzo wdzięczni, że kontynuowaliśmy ciążę, mimo bardzo złych prognoz na początku. Ona naprawdę jest małym cudem" – opowiada Kimberley.

Szcześliwi rodzice
Szcześliwi rodzice

Lekarze wciąż nie wiedzą, co spowodowało, że obie choroby zniknęły. Hydrops fetalis zniknął w 16 tygodniu ciąży. W 20 tygodniu badania wykazały, że dziecko już nie ma naczyniaka limfatycznego torbielowatego.

"Lekarze nie byli w stanie tego wytłumaczyć. Powiedzieli tylko, że jest to niespotykane" – opowiada Kimberley.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.